Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najlepsi wioślarze morscy w Europie walczyli w Gdańsku

Od czwartku, 20 czerwca 2024 w Gdańsku rozgrywane były mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Ta konkurencja swoje wejście na salony będzie miała podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.
Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim, Gdańsk
Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim rozgrywano w Gdańsku

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

W Polsce nie jest to jeszcze popularna dyscyplina sportu, choć w wioślarstwie klasycznym mamy się czym pochwalić. Z resztą w Gdańsku startowało wielu utytułowanych wioślarzy i wioślarek. Polscy kibice nie mogli spodziewać się licznych sukcesów w tej konkurencji, która nie ma u nas jeszcze zbyt mocnych argumentów organizacyjnych i sportowych. W porównaniu do takich reprezentacji w wioślarstwie morskim jak np. Francja, Hiszpania czy Portugalia jesteśmy nowicjuszami. Na sukcesy w tej konkurencji trzeba będzie poczekać, choć sam fakt organizacji takich zawodów jak mistrzostwa Europy w Gdańsku już jest dobrym impulsem. 

W piątek na mistrzostwach Europy w wioślarstwie morskim w Gdańsku odbyły się finały na długim dystansie. Brązowy medal wywalczyła czwórka podwójna ze sternikiem kobiet reprezentująca Stowarzyszenie Olimpijskie Wygrywamy. Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko, Barbara Streng i Peter Doyle uzyskali czas 28:55,10. Zwyciężyła osada holenderska (28:26,43) przed irlandzką (28:42,67).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama