Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu. To jedyne takie w Polsce!

To jedyne takie muzeum w Polsce. W Łebczu koło Pucka można zobaczyć pamiątki po sportowcach z małych klubów nie tylko Pomorza i poznać lepiej nasz region.
Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu. To jedyne takie w Polsce!
Muzeum można zwiedzać także w wakacje

Autor: Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu

- Wakacyjny okres sprzyja wyjazdom, część mieszkańców Pomorza z pewnością skieruje się nad Morze Bałtyckie, ku pięknym zakątkom powiatu puckiego, miasta Puck, Władysławowa, Swarzewa, Jastrzębiej Góry, to pomiędzy tymi miejscowościami leży Łebcz, w którym znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Sportu Wiejskiego LZS – przypomina Jan Trofimowicz, kustosz muzeum.

Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu zaprasza

- Serdecznie zapraszamy do odwiedzin tego magicznego miejsca, w którym przeniesiemy się do lat, powojennych i kolejnych dziesięcioleci XX wieku poznając przy tym sportowców, warunki do uprawiania sportu, archiwalny sprzęt i stroje sportowe – dodaje Trofimowicz, który jest także wiceprezesem Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

CZYTAJ TEŻ: W Łebczu od wtorku, [nl] 5 lipca czynne będzie Muzeum Sportu Wiejskiego

W muzeum w Łebczu przygotowywane są dla dzieci i młodzieży lekcje muzealne, podczas których, młodzi ludzie mogą przekonać się o kulturotwórczej roli sportu i pozytywnym jego wpływie na wszechstronny rozwój człowieka. 

- Prowadzimy także mini gry ludowe, w których uczestnicy otrzymują prawdziwe medale i pamiątkowe upominki – dodaje kustosz sportowego muzeum. W tej placówce można kupić jedyną w swoim rodzaju grę planszową, która przedstawia historię kilkudziesięciu klubów sportowych LZS z Pomorza, a także ciekawe zakątki przyrodnicze w województwie pomorskim.

Przypomnijmy, że pierwsze i jak dotąd jedyne Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu przy ul. Puckiej 18 jest czynne od wtorku do piątku w godz. 12-16. Wstęp jest wolny. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama