Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Po naszej interwencji ścieżka rowerowa w Gdańsku już bardziej widoczna

Po naszej interwencji Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zlecił przycinkę odrostów korzeniowych przy dwóch lipach rosnących przy ścieżce rowerowej przy al. Grunwaldzkiej 117. Mocno ograniczały widoczność, co było niebezpieczne dla rowerzystów.
ścieżka rowerowa przy al. Grunwaldzkiej 117, Gdańsk
Ścieżka rowerowa przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Autor: Adam Mauks | Zawsze Pomorze

Chodzi o odcinek ścieżki liczący około 25 metrów na wysokości posesji przy al. Grunwaldzkiej 117 w Gdańsku. Jadąc zarówno z Wrzeszcza w kierunku Oliwy i odwrotnie, pojawiał się problem z widocznością i bezpieczeństwem. Powodowały go nieprzycięte odrosty korzeniowe lip rosnących przy ścieżce rowerowej, które skutecznie zasłaniały widoczność z obu stron. 

O sprawie poinformował nas czytelnik, który codziennie korzysta ze ścieżki rowerowej we Wrzeszczu. 

– Kilka dni temu, jadąc rowerem rano do pracy, miałem w tym miejscu wypadek – mówił nam kilka dni temu pan Piotr. – Jechałem w kierunku centrum Wrzeszcza, ale przy pierwszym zakręcie w prawo drzewa rosnące tam spowodowały, że nie byłem w stanie określić jak daleko ode mnie jest nadjeżdżający z naprzeciwka inny rowerzysta. Prawie się zderzyliśmy, ale na szczęście do tego nie doszło, choć hamując upadłem na przylegający do ścieżki trawnik i trochę się potłukłem. Jeżdżę tamtędy niemal codziennie i widzę, jak szybko ludzie jeżdżą na rowerach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rowerowy raj na południu Gdańska

Zdaniem naszego czytelnika, ze ścieżki korzystają nie tylko rowerzyści, ale także młodzi ludzie jeżdżący na elektrycznych hulajnogach, deskorolkach czy wrotkach. W godzinach rannych i popołudniowych ruch jest ogromny. Wielu z nich nie zachowuje rozsądnej szybkości. 

– Przycięcie odrostów korzeniowych na dwóch lipach zlokalizowanych przy al. Grunwaldzkiej 117 zostało zlecone 24 czerwca, natomiast wykonawcy wyznaczono termin wykonania do 12 lipca – mówi Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Jak nas poinformował czytelnik-rowerzysta, odrosty zostały przycięte już następnego dnia. 

– Jeździ się lepiej, bo więcej widać, jest więcej czasu na reakcję, ale i tak trzeba pamiętać o tym, żeby dostosować szybkość na ścieżce – informuje nasz czytelnik. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama