Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Michał Guć odchodzi z gdyńskiego samorządu do resortu rodziny

Dzisiaj zostałem powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie będę odpowiadał za system rodzicielstwa zastępczego/pieczy – napisał w poniedziałek, 8 lipca w portalu społecznościowym Michał Guć, były wiceprezydent Gdyni.
Michał Guć
Były wiceprezydent Gdyni Michał Guć odchodzi do resortu rodziny

Autor: BIP Gdynia

Michał Guć, przez kilkadziesiąt lat zastępca Wojciecha Szczurka, odchodzi z gdyńskiego samorządu. Jako wiceprezydent ds. innowacji odpowiadał m.in. za: współpracę z sektorem pozarządowym, aktywizację i wsparcie seniorów, pomoc społeczną, ekonomię społeczną, programy rewitalizacji i organizacji społeczności lokalnej oraz budżet obywatelski.

Były wiceprezydent Gdyni Michał Guć w resorcie rodziny

Po przegranych przez Samorządność wyborach startował w konkursie na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. I choć znalazł się w grupie osób zakwalifikowanych do II etapu, ostatecznie nie objął kierowniczej funkcji w NIW.

Teraz, jak czytamy we wpisie Michała Gucia, został zaproszony do współpracy przez polityczki Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk i Aleksandrę Gajewską.

Jako wiceprezydent Gdyni przez ponad 20 lat zajmowałem się sprawami społecznymi i wiem, co należy zmienić, by system zaczął na pierwszym miejscu stawiać dobro dziecka. Ta filozofia przyświeca Paniom Ministrom. Dały mi szansę, żebym koordynował kwestie pieczy zastępczej w Polsce – bazując na własnych doświadczeniach, dobrych gdyńskich praktykach, a także zasobach społeczników, którym leży na sercu los dzieci.

Michał Guć / nowy wicedyrektor Departamentu Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Po dołączeniu do Korpusu Służby Cywilnej, zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej, Michał Guć nie może pełnić funkcji radnego i po 29 latach kończy – jak pisze, po 10 532 dniach pracy – samorządową działalność.

Kto za Michała Gucia w Radzie Miasta Gdyni?

Miejsce Michała Gucia w Radzie Miasta Gdyni zajmie Anna Szpajer, radna dzielnicy Wielki Kack.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
życzę powodzenia i sukcesów 10.07.2024 09:51
...które utrzymają tego osobnika jak najdłużej i najdalej od Gdyni.

no bardzo... 09.07.2024 18:20
...dobre to dla Gdyni wieści! Oby mu dobrze płacili i trzymali z daleka od Wybrzeża.

Reklama
Reklama
Reklama