Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Open’er Festival 2024. Impreza przebiegła bezpiecznie!

21. edycja Open’er Festivalu już za nami. O bezpieczeństwo dbały dziesiątki policjantów w całej Gdyni i chociażby na Zatoce Puckiej. – Open’er w tym roku był bezpieczny – tak imprezę podsumowuje Policja.
Open'er Festival 2024, dzień II, Gdynia
Policjanci oceniają tegoroczną edycję Open'er Festivalu jako bezpieczną

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Na ten Open’er, podobnie jak na ubiegłe edycje imprezy, przyjechały tysiące fanów z całej Polski, ale też z zagranicy. Pomorscy policjanci każdego dnia Open'er Festivalu 2024 dbali o bezpieczeństwo kilkudziesięciu tysięcy osób.

Policjanci z Gdyni byli wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, a także policjantów z Pucka. Kontrolą bezpieczeństwa na Open’erze dowodził insp. Konrad Kobierski, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Patrole na dworcu i plaży

Zwiększone oddziały Policji stacjonowały głównie w miejscach wzmożonego ruchu i przemieszczenia się festiwalowiczów. Szczególnym nadzorem policjanci objęli również Dworzec Główny PKP w Gdyni, gdzie codziennie przyjeżdżali uczestnicy imprezy, ale także rejon gdyńskiej plaży, na której sporo osób odpoczywało między koncertami. Policjanci kontrolowali także kierowców, którzy przyjeżdżali na festiwal, i ich pojazdy. Z kolei pasażerowie podlegali kontroli pod kątem przewożenia materiałów niebezpiecznych, których posiadanie jest zabronione.

Zatrzymani za środki odurzające

Pierwszego dnia Open’er Festivalu 2024 w  trakcie kontroli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 3 mężczyzn, którzy przyjechali na festiwal pojazdem marki Audi. Posiadali oni środki odurzające w postaci skrętów z suszem roślinnym, a ponadto przy dwóch z nich policjanci ujawnili jeszcze susz roślinny w woreczkach.

Ci sami funkcjonariusze przeprowadzili także drugą kontrolę, przy której współpracowali z przewodnikiem psów służbowych z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i psami Lolą oraz Edkiem. W samochodzie znaleziono ponad 22 gramy środków odurzających i zatrzymano 30-latka, do którego należały.

Opener Festival 2024, policja
Działania Policji podczas Open'er Festivalu 2024 (fot. podkom. Anna Banaszewska-Jaszczyk)

Open'er Festival 2024. Interwencje policji

Policjanci w czasie 4 dni trwania Open'er Festivalu odnotowali: 

  • 5 zgłoszeń dotyczących oszustwa, 
  • 3 dotyczące kradzieży, 
  • 1 naruszenie nietykalności cielesnej,
  • 1 osoba prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości – została zatrzymana przez ochronę festiwalu. 

Ponadto odnotowano zgłoszenia dotyczące złamania przez 2 osoby przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz 12 naruszeń przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak na tysiące osób, które znalazły się na Open’erze, to są bardzo małe liczby, co potwierdza, że impreza przebiegła bezpiecznie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama