Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Od kwietnia nowe zasady odbioru odpadów w Starogardzie. Taniej dla samotnych

Tylko przez trzy miesiące obowiązywały wprowadzone z nowym rokiem zasady ponoszenia opłat za odpady w Starogardzie Gdańskim. Od 1 kwietnia ponownie zmieniły się zasady systemu gospodarowania odpadami komunalnymi dla nieruchomości, w których zamieszkują mieszkańcy. W nowym systemie obowiązują tylko dwie stawki.
śmieciarka

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Regulacje, które weszły w życie od 1 stycznia wywołały sporo niezadowolenia. Na wprowadzone stawki uskarżali się zwłaszcza mieszkańcy prowadzący jednoosobowe gospodarstwa. Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak wysłuchał wówczas próśb mieszkańców o wypracowanie innego systemu ponoszenia opłat. Obecnie wprowadzane uregulowanie jest znacznie „łaskawsze” dla osób samotnych.

Zmiana zasad jest skutkiem podjęcia przez Radę Miasta Starogard Gdański nowej uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

- Nowe stawki wynoszą 39 zł dla osób mieszkających samotnie w gospodarstwach jednoosobowych i 79 zł dla pozostałych mieszkańców prowadzących gospodarstwa wieloosobowe – usłyszeliśmy w starogardzkim magistracie.

Wprowadzenie w życie nowych stawek sprawia, że właściciele nieruchomości są zobowiązani, po raz kolejny w tym roku, do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki wynoszą 39 zł dla osób mieszkających samotnie w gospodarstwach jednoosobowych i 79 zł dla pozostałych mieszkańców prowadzących gospodarstwa wieloosobowe

Formularz deklaracji można pobrać tutaj: https://starogard.pl/wp-content/uploads/2022/04/Deklaracja.pdf. Dostępny jest również w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska przy ul. Zblewskiej 18 w Starogardzie Gdańskim (budynek PSP nr l), w Urzędzie Miasta Starogard Gdański przy ul. Gdańskiej 6 w Starogardzie Gdańskim (w Biurze Obsługi Klienta pok. 01), na stronie internetowej www.czystemiasto.starogard.pl w zakładce „Pobierz deklarację” oraz na platformie ePUAP.

 

Termin złożenia nowej deklaracji obowiązującej od kwietnia upływa 10 maja 2022 r.

- Właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy do tej pory nie dopełnili obowiązku złożenia deklaracji z datą powstania obowiązku opłaty od miesiąca stycznia 2022 r., nadal są zobowiązani do jej niezwłocznego złożenia – informuje Magdalena Nowak z Wydziału Informacji Społecznej. - Do dnia 31 marca 2022 r. opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, należy wnosić w wysokości obliczonej w aktualnie obowiązującej deklaracji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama