Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Paweł Kołodziński kończy sportową karierę

Żeglarstwo i Gdańsk nasuwają wiele skojarzeń. Jednym z nich jest Paweł Kołodziński, jeden z najlepszych polskich żeglarzy ostatnich lat. Właśnie zdecydował się na zakończenie sportowej kariery.
Paweł Kołodziński podczas gali PZŻ (Fot. Facebook/Paweł Kołodziński)

 

Na szczęście, nie odejdzie od żeglarstwa. Tak zadeklarował m.in. podczas gali Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Kościerzynie. Takie informacje cieszą, bo choć Pawła Kołodzińskiego z Łukaszem Przybytkiem nie zobaczymy już walczących o najwyższe cele, to ten pierwszy swoje doświadczenie będzie pożytkował w pracy dla Polskiego Związku Żeglarskiego.

Kończący się rok był dla Kołodzińskiego i Przybytka, reprezentujących AZS AWFiS Gdańsk, bardzo intensywny, szczególnie jego druga połowa. W sierpniu wystartowali w swoich trzecich w karierze igrzyskach olimpijskich, podczas których zajęli dziewiąte miejsce. We wrześniu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy, a w dniach 16-21 listopada 2021 roku rywalizowali na mistrzostwach świata w Omanie i zakończyli je na siódmej pozycji – pisze portal Żeglarski.info.

– Będę współpracował z Polskim Związkiem Żeglarskim – mówi 33-letni Paweł Kołodziński. – Zamierzam dzielić się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z młodym pokoleniem, które będzie chciało się szkolić na skiffach. Chcemy w ten sposób tworzyć zaplecze kadry olimpijskiej w klasie 49er i 49erFX – dodał Paweł Kołodziński w żeglarskim portalu.

Kołodziński z Przybytkiem trzykrotnie wystartowali w igrzyskach olimpijskich, dwukrotnie zdobyli brązowy medal, zajmowali wysokie lokaty w mistrzostwach świata, siedem razy wywalczyli mistrzostwo Polski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa