Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pościg policjantów za uciekającym samochodem przez trzy powiaty

Przez teren trzech powiatów policjanci prowadzili w piątkowy wieczór pościg za uciekającym samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli. Na wąskich lokalnych drogach nie udało się ująć zbiega, lecz znane są numery rejestracyjne auta. Jego odnalezienie jest kwestią czasu, policjanci prowadzą dochodzenie.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Krótko po godzinie 19. policjanci z kwidzyńskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy volkswagen golf. Kierowca nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, uciekający mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się. 

Jadący z dużą prędkością golf poruszał się lokalnymi drogami na terenie powiatu kwidzyńskiego, potem wjechał do powiatu sztumskiego. Nie udało się go zatrzymać także w Sztumie. Kierowca golfa w trakcie ucieczki wielokrotnie złamał przepisy, jechał bardzo niebezpiecznie. Ze Sztumu kontynuował szybką jazdę także na terenie powiatu malborskiego, nadal korzystając z wąskich, lokalnych dróg. 

Kierowcy golfa nie udało się niestety zatrzymać. Można domniemywać, że jest mieszkańcem Powiśla i doskonale znał lokalne drogi, na których mógł zyskać przewagę nad ścigającymi go radiowozami. W trakcie pościgu ustalono numery rejestracyjne samochodu oraz jego wygląd, więc odnalezienie pojazdu jest tylko kwestią czasu.

Na szczęście w trakcie pościgu nikt spośród innych uczestników ruchu drogowego nie poniósł szwanku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka