Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Trzy nowe wieloletnie łąki kwietne powstaną w tym roku w Malborku

Łąki kwietne powstają w coraz to nowych miejscach na terenie Malborka. Wysiewane tam są specjalnie dobrane gatunki roślin, łąki celowo nie są potem koszone. Spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem mieszkańców miasta, dlatego w tym roku zostaną wysiane trzy kolejne łąki kwietne.
Teren u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Sprzymierzonych i Słowackiego w Malborku - tu powstanie jedna z nowych łąk kwietnych (Fot. Piotr Piesik)

Pierwsze łąki kwietne na terenie Malborka powstały w ubiegłym roku. Wysiano na nich specjalne mieszanki roślin jednorocznych i wieloletnich. Wśród nich m.in. chaber bławatek, złocień właściwy, złocień polny, len zwyczajny, żmijowiec zwyczajny, szałwia łąkowa, rumianek pospolity, rumian polny, rumin barwierski, miesiącznica roczna. To powoduje, że wygląd łąki każdego roku jest nieco inny. 

Szacuje się, że oprócz urozmaiconej roślinności na łąkach kwietnych bytuje nawet 300 gatunków fauny - drobnych ssaków, gadów, płazów i owadów. Łąki te pozwalają też na rozwój kwietnych chwastów polnych, przez rolników tępionych na polach. 

Ponieważ łąki kwietne zyskały bardzo dobre opinie, w bieżącym roku powstaną jeszcze trzy: przy ulicy Mazowieckiej, w parku przy ulicy Ciepłej oraz na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Sprzymierzonych, Słowackiego i Zakopiańskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka