Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadek na Armii Krajowej w Gdańsku. Sprawcy grozi 8 lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła zarzuty sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło przed dwoma tygodniami (1 czerwca) na al. Armii Krajowej w Gdańsku. 46-letni kierowca odpowie za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, za co grozi mu 8 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy.
wypadek w Gdańsku, al. Armii Krajowej
(fot. KM PSP Gdańsk)

Do tragicznego w skutkach zdarzenia, w którym śmierć poniosła 72-letnia kobieta, doszło 1 czerwca. W sumie w wypadku na al. Armii Krajowej w Gdańsku uczestniczyły cztery auta osobowe. Jak ustaliła interweniująca na miejscu policja, jadący w kierunku ul. Łostowickiej 46-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał w tył osobowego bmw. Mimo podjętej reanimacji, obrażenia doznane przez pasażerkę bmw okazały się śmiertelne.

Wypadek na al. Armii Krajowej w Gdańsku. 46-latkowi grozi 8 lat więzienia

Czynności prokuratorskie z udziałem sprawcy wykonano w poniedziałek, 13 czerwca. Po złożeniu wyjaśnień śledczy postawili mieszkańcowi Gdańska zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 kodeksu karnego, mówiącego o nieumyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Zgodnie z § 2, „jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

– Kierujący naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niezachowanie należytej ostrożności, niewłaściwą obserwację drogi oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Skutkowało to uderzeniem w tył stojącego w zatorze drogowym pojazdu marki bmw, który następnie uderzył w stojący przed nim pojazd, a ten w kolejny. Pokrzywdzone w tej sprawie zostały osoby znajdujące się w bmw. Pasażerka, w wyniku poniesionych obrażeń, poniosła śmierć, natomiast kierujący pojazdem doznał obrażeń na czas poniżej 7 dni.

WIĘCEJ O WYPADKU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Poważny wypadek czterech aut i pożar na al. Armii Krajowej w Gdańsku! Jedna osoba nie żyje

46-letni mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowy środek w postaci poręczenia majątkowego w wys. 30 tys. zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama