Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Torturował kota i chwalił się tym w sieci. Został zatrzymany przez policję

Kilka dni temu do internetu trafił film, na którym widać jak mężczyzna znęca się nad kotem. W środę zwyrodnialec został zatrzymany przez policję - to młody mieszkaniec Gdyni. W jego poszukiwania włączył się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, a także wielu celebrytów, w tym m.in. blogerka modowa i modelka Maffashion.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Poszukiwanie zwyrodnialca rozpoczęło się, kiedy w portalach społecznościowych nieznany wtedy jeszcze sprawca opublikował materiały pokazujące jak traktuje kota. Autor filmów nawet wyjaśniał swoje postępowanie, w wulgarnych słowach opisując, jak kot go zdenerwował, więc pobił zwierzaka i kablem od suszarki powiesił go za przednią i tylną łapkę. Kiedy kot wydawał przeraźliwe dźwięki, oprawca brutalnie go bił.

Filmiki są bardzo drastyczne, kot jest zmaltretowany i przerażony. Natychmiast internauci podjęli działania, by zidentyfikować właściciela kota. Poszukiwania podjął też Dolnośląski Inspektorat Opieki Nad Zwierzętami, zaoferowano nawet nagrodę finansową.

Te wszystkie działania przyniosły skutek. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni, w środę policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Zabezpieczono obszerny materiał dowodowy, m.in. telefon komórkowy, w którym znaleziono filmy, na których mężczyzna rejestrował jak znęca się nad zwierzęciem. Filmy zostały zabezpieczone. 

Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Na razie nie usłyszał jeszcze zarzutów, trudno więc przewidywać jaka grozi mu kara. Nie ujawniono też, gdzie mieszka sprawca znęcania się nad czworonogiem. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa