Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tropem Mistrza Mariana Kołodzieja

Kim był Marian Kołodziej, wieloletni scenograf Teatru Wybrzeże, człowiek, który obchodziłby w tym roku setne urodziny, honorowy obywatel Miasta Gdańska, a od niedawna także patron tramwaju Pesa Jazz Duo numer 1079? Jak wyglądały jego dekoracje i czym wyróżniał się jego styl na tle innych twórców? W poniedziałek, 6 grudnia premiera pierwszego odcinka filmu realizowanego przez Teatr Wybrzeże pt. „Tropem Kołodzieja”.

Teatr Wybrzeże zaprasza w filmową podróż do przeszłości, na nową, czteroodcinkową serię edukacyjną „Tropem Kołodzieja”. Ekspedycję badawczą poprowadzą Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji, oraz Kacper Nadolski, historyk sztuki. W poniedziałek, 6 grudnia premiera pierwszego odcinka, w którym prześledzimy drogę Mariana Kołodzieja do Teatru Wybrzeże, i przyjrzymy się pierwszemu okresowi jego twórczości.

Także w poniedziałek, 6 grudnia, w stulecie urodzin Mistrza w Teatrze Wybrzeże we foyer Starej Apteki o godz. 16:00 odbył się wernisaż wystawy „Marian Kołodziej. 50 lat w Teatrze Wybrzeże”. Zobaczyliśmy zdjęcia ze spektakli, projekty scenografii – dla gdańskiego teatru zrealizował ich blisko 200, a także oryginalne kostiumy.

Słowo o artyście wygłosiła Małgorzata Abramowicz z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Wystawa czynna do końca grudnia. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama