Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital w Słupsku pomaga wojennym uchodźcom

Jak informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, od początku wojny w Ukrainie z pomocy lekarskiej skorzystało w nim już ponad dwa tysiące uchodźców wojennych. Blisko połowa pacjentów to dzieci. Warto też dodać, że w słupskim szpitalu przyszło na świat 21 noworodków urodzonych przez mamy uciekające z Ukrainy.
szpital w Słupsku
Szpital w Słupsku od początku wojny w Ukrainie pomógł dwóm tysiącom uchodźców wojennych

Autor: Szpital w Słupsku

– Od 24 lutego, czyli od dnia agresji Rosji na Ukrainę, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku im. Janusza Korczaka leczono 2039 osób z Ukrainy, z czego blisko połowa pacjentów to dzieci – informuje słupski szpital.

Głównymi przyczynami hospitalizacji dzieci były infekcja górnych dróg oddechowych, zakażenie żołądkowo-jelitowe i drobne urazy. Wśród dorosłych pacjentów, a tych było około 1100, najczęstszymi powodami hospitalizacji były choroby onkologiczne (wcześniej leczone na Ukrainie), choroby internistyczne i urazy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Szpitale prywatne są konkurencją dla publicznych placówek ochrony zdrowia?

Obecnie w słupskim szpitalu nie przebywa żaden pacjent z Ukrainy. Zarząd słupskiej placówki medycznej zaznacza, że, w myśl przepisów, pacjentom z Ukrainy przysługuje taka sama pomoc medyczna jak Polakom.

– Obywatele Ukrainy potrzebujący leczenia mogą liczyć na nasz szpital. Nasz personel wielokrotnie udowadniał, że potrafi nieść pomoc potrzebującym i sprostać wyzwaniu, jakim jest pogodzenie opieki medycznej niesionej obywatelom polskim oraz uchodźcom z Ukrainy – informują Andrzej Sapiński i Anetta Barna-Feszak, prezesi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama