Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Nieznani sprawcy ukradli z cmentarza w Kartuzach cały nagrobek!

Prawdopodobnie w środę, 19 października, między godziną 9 a 13 złodzieje całkowicie zdemontowali, a następnie wynieśli nagrobek z cmentarza w Kartuzach. Policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca kradzieży, dotarli także do zapisu monitoringu. - Jest szansa, że sprawca zostanie zatrzymany - mówią.
Nieznani sprawcy ukradli z cmentarza w Kartuzach cały nagrobek!

Autor: Apoloniusz Hara | Facebook

Z cmentarza w Kartuzach skradziono... cały nagrobek

Kradzieże na cmentarzach, niestety, nie są rzadkością. Najczęściej jednak giną znicze, kwiaty, wazony cmentarne, różnego rodzaju akcesoria nagrobkowe. W Kartuzach złodzieje zdecydowali się na rozebranie do ziemi i  zabranie całego nagrobka.

O nietypowej kradzieży powiadomił na portalu społecznościowym wnuk pochowanego na kartuskim cmentarzu mężczyzny, apelując do potencjalnych świadków przestępstwa o przekazywanie informacji policji.

- Nieznani sprawcy z cmentarz w Kartuzach ukradli nagrobek mojego Dziadka - napisał wnuk. -. Sprawa została zgłoszona na policję. Może ktoś coś widział. Najprawdopodobniej nastąpiło to w środę 19.10.22 między 09.00 a 13.00 Widziano jak ktoś wynosił podobny nagrobek od strony Biedronki. Mam nadzieję że nikogo innego nie spotka taka niemiła niespodzianka tym bardziej że zaraz mamy Wszystkich Świętych i będziemy odwiedzać groby naszych bliskich.

Kradzież nagrobka w Kartuzach. Zaskoczeni nawet policjanci

Sprawcy zostawili obok grobu jedynie małą, pionową płytę z zapisanym nazwiskiem zmarłego mężczyzny.

- Zgłoszenie  otrzymaliśmy w piątek, 21 października i obecnie prowadzimy czynności w tej sprawie - potwierdza sierżant Aldona Domaszk, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach. - Na miejscu kradzieży zabezpieczyliśmy ślady, mamy także zabezpieczony monitoring.Policjanci działają w celu ustalenia sprawcy i jest szansa, że zostanie on zatrzymany.

Policjantka dodaje, że kradzież nagrobka to bardzo rzadkie przestępstwo.

- Niestety, takie dziwne przestępstwa czasem się zdarzają - przyznaje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka