Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Pobicie 15-latka: Jeden z napastników już trafił do zamkniętego ośrodka

Dwóch z trzech domniemanych sprawców pobicia 15-latka przy jednej z gdyńskich szkół średnich już usłyszało zarzuty i jako nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym, a trzeci już trafił do zamkniętego ośrodka w związku z... inną sprawą. Chłopak, który w poniedziałek 28 listopada był bity i kopany po całym ciele, z obrażeniami trafił do szpitala.
Pobicie 15-latka: Jeden z napastników już trafił do zamkniętego ośrodka

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Do brutalnego pobicia 15-latka doszło na placyku przy Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni po południu w poniedziałek 28 listopada 2022 roku. Chłopak, który miał być uderzany i kopany po całym ciele, został przewieziony do szpitala, skąd wypisano go dopiero w czwartek 1 grudnia.

Nad sprawą od początku pracują gdyńscy policjanci, którzy na terenie szkoły pojawili się wkrótce po zdarzeniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stracił około 500 tys. zł. Na pomoc przybył "detektyw" Krzysztof Rutkowski

- Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli zapis monitoringu. Policjanci ustalili tożsamość trzech sprawców pobicia. Dwóch z nich zostało przesłuchanych w charakterze osób nieletnich, a trzeci jak wynika z naszych ustaleń, już po zdarzeniu został skierowany do ośrodka zamkniętego, a więc w chwili obecnej policjanci nie mogą przeprowadzić z nim czynności – relacjonuje podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w GdyniI dodaje: - Prowadzimy ustalenia w tej sprawie, sprawdzamy przyczyny i okoliczności pobicia. Sprawcy odpowiedzą za udział w pobiciu. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci ustalili tożsamość trzech sprawców pobicia. Dwóch z nich zostało przesłuchanych w charakterze osób nieletnich, a trzeci jak wynika z naszych ustaleń, już po zdarzeniu został skierowany do ośrodka zamkniętego,

podkom. Jolanta Grunert / oficer prasowa KMP w Gdyni

Nieoficjalnie wiadomo, że żaden z trzech domniemanych sprawców pobicia, którym grozi pobyt w ośrodkach dla nieletnich, nie jest uczniem Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Nad ustaleniem motywu, którym się kierowali, pracują policjanci.

Zbieg okoliczności sprawił, że w dniu zdarzenia, najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej na profilu placówki w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o konkursie dla uczniów na projekt szkolnego muralu. Jak czytamy: „W ramach obchodów " Białej wstążki" ogłaszamy konkurs na projekt szkolnego muralu wyrażającego hasło "STOP PRZEMOCY".

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa