Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

I Gala Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby za nami

W Kartuskim Centrum Kultury w piątek, 2 grudnia odbyła się I Gala Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby. Podczas niej wyróżniono wolontariuszy, darczyńców i sympatyków tej organizacji. Przyznano także statuetki „Serce na dłoni”, wykonane przez artystkę Jolantę Wolską-Mielewczyk.
Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, gala

Autor: Oksana Antsiferova | Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby

W pierwszej części I Gali Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby, która odbyła się w piątek, 2 grudnia w Kartuzach, organizatorzy wydarzenia opowiedzieli o dotychczasowej działalności tej organizacji.

– Podczas kilku miesięcy udało się nie tylko kontynuować ważne dla lokalnej społeczności projekty: dotyczące wsparcia seniorów czy powołania uniwersytetu ludowego, ale też stworzyć bezsprzecznie największą w powiecie kartuskim, jeśli nie na całych Kaszubach, bazę wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, gdzie materialną pomocą objęto ponad 7000 osób, nie mówiąc o setkach godzin pomocy psychologicznej, obywatelskiej, prawnej czy warsztatach językowych i aktywizacyjnych – mówił Krzysztof Rek, przewodniczący Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby.

I Gala Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby. Lista nagrodzonych

Gala była wyrazem wdzięczności wobec mieszkańców powiatu kartuskiego, organizacji i instytucji, którzy umożliwili pomoc uchodźcom z Ukrainy. Podczas wydarzenia wręczono także dyplomy i wyróżnienia osobom zaangażowanym w działalność pomocową w ubiegłym roku.

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby szczególnie uhonorowało darczyńców. Statuetki „Serce na dłoni”, autorstwa artystki Jolanty Wolskiej-Mielewczyk, trafiły do:

  • Nagroda główna – Darczyńca Roku 2022 – firma Mielewczyk,
  • Ambasador Dobra Roku 2022 r. – marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk,
  • Ambasador Dobra Roku 2022 r. – burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński,
  • Ambasador Dobra Roku 2022 r. – firma Wodkan-Grzenkowicz,
  • Ambasador Dobra Roku 2022 r. – biuro rachunkowe Akros Agnieszka Górnowicz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama