Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdyńskie lodowisko już otwarte!

Miłośnicy jazdy na łyżwach z pewnością na to czekali. W piątek, 16 grudnia w Gdyni otwarte zostało lodowisko. Obiekt mieści się na parkingu między halą Gdynia Arena a Centrum Handlowym Riviera. Jeździć na łyżwach można przez 7 dni w tygodniu.
lodowisko w Gdyni

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdyńskie lodowisko już otwarte. Od piątku, 16 grudnia miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z nowego obiektu znajdującego na parkingu między Gdynią Areną a Centrum Handlowym Riviera.

– O umiejscowieniu miejskiej ślizgawki zadecydowały przede wszystkim lokalizacja, komfort dojazdu środkami komunikacji miejskiej, a także duży parking, na którym korzystający z uciech na łyżwach będą mogli zostawiać swoje pojazdy. Poprzednia miejska ślizgawka przez kilkanaście lat funkcjonowała w Gdyni w sezonie jesienno-zimowym przy ul. Bema, teraz jednak w tym miejscu powstaje ostatnia część Parku Centralnego, a co za tym idzie, trzeba było szukać nowej lokalizacji na powstanie lodowiska – mówi Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

>>> Na lodowisku w Gdyni był nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobaczcie zdjęcia! <<<

Na gdyńskim lodowisku znajduje się specjalny punkt, w którym można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz specjalne chodziki dla osób rozpoczynających jazdę na łyżwach. Dostępny jest również serwis, w którym naostrzymy łyżwy. Obiekt wyposażony jest także w zaplecze socjalne i sanitarne.

Na lodowisku w Gdyni można jeździć na tafli o wymiarach 19 m x 30 m. Jego wykonawcą są Profesjonalne Lodowiska z Kępna. Wartość umowy to 169 465, 71 zł brutto. Podbudowę wykonał gdyński Zarząd Dróg i Zieleni.

Lodowisko w Gdyni. Godziny otwarcia i ceny wejść

Gdyńskie lodowisko czynne jest przez 7 dni w tygodniu od rana do późnych godzin wieczornych. Szczegółowy grafik dostępny jest na stronie Gdyńskiego Centrum Sportu.

Jednorazowe wejście na lodowisko kosztuje za każdą rozpoczętą godzinę:

  • 14 zł bilet normalny,
  • 8 zł bilet ulgowy.

Gdyńskie Centrum Sportu podaje, że osoby posiadające ważną Kartę Mieszkańca, z uprawnieniami Karty Gdynia Rodzinna lub Karty Gdynia Senior Plus, zapłacą za wejście odpowiednio 2 zł mniej. Dostępne są również karnety – po jego zakupie przysługuje jedno wejście ekstra.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kosmiczne lodowisko ruszyło w Gdańsku

Bilet i karnet ulgowy przysługują osobom poniżej 18. roku życia, uczniom i studentom poniżej 26. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, osobom powyżej 60. roku życia oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności za okazaniem dokumentu potwierdzającego niesprawność.

Wstęp dla uczniów gdyńskich szkół, którzy na lodowisku biorą udział w lekcjach wychowania fizycznego, jest bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama