Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Policja w budynku dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Czy ma to związek ze sprawą Iwony Wieczorek?

Policja w czwartkowy wieczór, 22 grudnia otoczyła taśmami i zabezpieczyła sopocki lokal dawnej Zatoki Sztuki. Z nieoficjalnych doniesień mediów wynika, że działania prawdopodobnie mają związek ze śledztwem dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek.
Zatoka Sztuki, Iwona Wieczorek, poszukiwania

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Niestety, na razie trzeba to uznać za spekulacje. Media bowiem, pisząc o ewentualnym związku z Iwoną Wieczorek, używają słowa „najprawdopodobniej”. Bo ani prokuratura, ani policja tego, że „zabezpieczenie” lokalu ma związek z najsłynniejszym bodaj ostatnio śledztwem w Polsce, nie potwierdzają.

Policja w dawnej Zatoce Sztuki. Chodzi o sprawę Iwony Wieczorek?

Policja na pytanie o zabezpieczenie dawnej Zatoki Sztuki odsyła do Prokuratury Krajowej. Karol Borchólski, prokurator z działu prasowego Prokuratury Krajowej, z którym rozmawialiśmy, też nie rzuca więcej światła w tej sprawie. Potwierdza nam tylko, że funkcjonariusze policji dokonali zabezpieczenia terenu sopockiej Zatoki Sztuki na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

I tam będą wykonywane czynności procesowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Mężczyzna z ręcznikiem” zabrał głos na temat sprawy Iwony Wieczorek

To ten wydział prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcie Iwony Wieczorek. Ale na pytanie, czy prokuratura może potwierdzić albo wykluczyć, że te czynności mają związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, prokurator Borchólski odpowiada krótko:

– Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania oraz planowanych czynności procesowych, nie mogę nic więcej powiedzieć.

W dawnym budynku Zatoki Sztuki mieści się teraz Nowa Zatoka. O dawnej Zatoce Sztuki media pisały w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób. Miało do nich dochodzić także na terenie tego lokalu.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Będzie przełom?

Przypomnijmy, Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. Ślad za nią urwał się przy wejściu na plażę numer 63 w gdańskim Jelitkowie, gdzie kamera monitoringu zarejestrowała ją po raz ostatni o godzinie 4:12 nad ranem. Nastolatka wracała pieszo do domu z imprezy w Krzywym Domku przy sopockim „Monciaku”. Szła boso deptakiem, latem uczęszczanym również o tak wczesnej porze. Miała na sobie czarno-białą sukienkę, a w rękach szpilki oraz torebkę, w której znajdował się telefon komórkowy z rozładowaną baterią.

W ostatnich tygodniach śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek wyraźnie przyspieszyło.

W Gdańsku w środę, 14 grudnia zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. – znajomego Iwony Wieczorek, który był z nią na imprezie tuż przed zaginięciem dziewczyny. Prokuratora przedstawiła im zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych. Ponadto Paweł P. usłyszał zarzuty związane z utrudnianiem postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Znamy zarzuty postawione w sprawie Iwony Wieczorek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama