Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Honorowe odznaczenie dla Andrzeja Dolecińskiego, wielkiego społecznika z Bytowa

Podczas przedświątecznej sesji w Bytowie wręczono Odznakę Honorową Gminy Bytów. Otrzymał ją Andrzej Doleciński, nie tylko za wieloletnią pracę dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie, ale też za szeroką działalność i zaangażowanie społeczne na rzecz bytowian.
Honorowe odznaczenie dla Andrzeja Dolecińskiego, wielkiego społecznika z Bytowa
Podczas przedświątecznej sesji w Bytowie wręczono Odznakę Honorową Gminy Bytów. Otrzymał ją Andrzej Doleciński

Autor: fot. Urząd Miejski Bytów

Andrzej Doleciński od 1977 do 1991 roku pełnił funkcję wiceprezesa Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Radość” w Bytowie, a następnie przez 18 lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie. Znany jest z organizacji wielu imprez, a także swojego zaangażowania społecznego. To on zorganizował 29 ogólnopolskich biegów Gochów, 30 pielgrzymek biegowych z Bytowa do Częstochowy, 10 Pielgrzymek Maratońskich Bytów – Sianowo, a także był pomysłodawcą i organizatorem 14 edycji mistrzostw Pomorza w Kulturystyce i Fitness w Bytowie. Od 1999 do 2010 r. był prezesem stowarzyszenia „Bezpieczny Bytów”, które przeprowadziło wiele akcji związanych z bezpieczeństwem – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Andrzej Doleciński jest też członkiem zarządu koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Bytowie, a przez kilka lat był także dyrektorem biura zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku.

W latach 1990-1998 pełnił także funkcję radnego Rady Miejskiej w Bytowie, w której był też przewodniczącym Komisji Potrzeb Społecznych.

- Jego działalność i zaangażowanie społeczne na rzecz społeczności lokalnej są wysoko oceniane przez władze samorządowe i społeczeństwo Bytowa jak i Słupska. W swojej pracy zawodowej jak i społecznej zawsze kierował się dobrem dzieci, młodzieży, sportowców, wędkarzy oraz dobrem mieszkańców gminy Bytów za co został wielokrotnie doceniony, m.in. otrzymując ostatnie odznaczenia w 2016 r. Złoty Krzyż Zasługi i Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa – czytamy w uzasadnieniu przyznania odznaczenia Andrzejowi Dolecińskiemu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka