Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Ucieczka przed policją zakończona rozbiciem samochodu. Jedna osoba poniosła śmierć

Tragicznie zakończyła się próba ucieczki przed policyjną kontrolą, którą w sobotę, 7 stycznia podjął młody mężczyzna kierujący samochodem osobowym peugeot. Po kilku kilometrach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na miejscu śmierć poniósł jeden z pasażerów samochodu. Okazało się, że 24-letni kierujący miał 1,6 promila alkoholu w organizmie, w dodatku nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na drodze w Głobinie – w rejonie miejsca wypadku – nadal trwają czynności wykonywane przez policję. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
wypadek w Głobinie

Autor: Facebook | Komenda Miejska PSP w Słupsku

Całe zdarzenie rozpoczęło się w sobotę, 7 stycznia od próby zatrzymania osobowego peugeota do kontroli przez patrol drogówki. Kierowca samochodu jednak nie zastosował się do sygnałów zatrzymania.

Śmiertelny wypadek w Głobinie! Nie żyje jedna osoba

– Około godziny 20.20 policjanci z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu peugeot. Jednak kierowca, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczął ucieczkę w kierunku Słupska – informuje mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. – Po kilku kilometrach, w Głobinie, uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów peugeota, drugi został zabrany na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Badanie alkomatem wykazało, że 24-letni kierujący samochodem był nietrzeźwy. W jego organizmie było ok. 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

wypadek w Głobinie

PRZECZYTAJ TEŻ: Wypadek w Zblewie! Droga krajowa nr 22 odblokowana

Jak dodaje mł. asp. Jakub Bagiński, kierujący został zatrzymany i przewieziony do Miejskiej Komendy Policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śnieżyce w całym regionie, trudne warunki na drogach, kolizje i wypadki. Tak wyglądał 6 stycznia

Na miejscu zdarzenia trwają czynności z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpiecza ślady, wykonuje oględziny i sporządza dokumentacje fotograficzną. Na tej podstawie będą ustalane dokładne okoliczności wypadku.

W miejscu zdarzenia trzeba się liczyć z możliwymi utrudnieniami w ruchu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka