Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Urzędnik z Gdyni zorganizował „lewe” zasiłki rodzinne na ponad 100 tys. zł

W wyniku oszustwa byłego już pracownika Urzędu Miejskiego w Gdyni, na różne rachunki bankowe trafiło ponad 100 tys. zł. 43-letniemu mieszkańcowi Sopotu, który został zatrzymany przez policję za nadużycie uprawnień, oszustwo i poświadczenie nieprawdy, grozi kilka lat więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
Urząd Miasta Gdyni

Autor: Paweł Kukla | gdynia.pl

Gdyński urzędnik wyłudził ponad 100 tys. zł zasiłku

43-latek z Sopotu wykorzystał fakt pracy w Urzędzie Miasta w Gdyni i „zorganizował przekręt” na prawie 110 tys. zł. O całej tej sytuacji poinformowano policję. Jak ustalili funkcjonariusze, urzędnik, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczył swoje uprawnienia, poświadczył nieprawdę i dopuścił się oszustwa. 43-latek posłużył się różnymi danymi osobowymi, wprowadzał je do systemu, następnie kwalifikował wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego i rodzicielskiego, dzięki czemu pieniądze na konta otrzymywały osoby, które nie miały uprawnień do tego typu świadczeń.


– Mundurowi ustalili, że wykonano transakcje na łączną kwotę około 108 tys. zł. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 43-latka, który usłyszał zarzuty nadużycia uprawnień, poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa. Okazało się, że w sprawę zamieszane były też trzy osoby z otoczenia mężczyzny, na których rachunki zostały przelane środki pieniężne. Prokurator wobec wszystkich zastosował dozory policyjne – informuje policja.

Teraz za nadużycie uprawnień byłemu urzędnikowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za poświadczenie nieprawdy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – do 8 lat więzienia, natomiast za oszustwo – do 8 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama