Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Opiekunka okradła podopiecznego! Grozi jej więzienie

Policjanci zatrzymali 45-letnią mieszkankę Gdyni. Mundurowi ustalili, że kobieta ta, pracując w firmie zajmującej się starszymi osobami, ukradła 82-letniemu mężczyźnie 3 tys. zł. Opiekunka usłyszała już zarzuty. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
(Fot. KMP Gdynia)

Policjanci we wtorek, 21 grudnia przed 22:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania 82-letniego mężczyzny. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą i ustalili, że do opieki nad seniorem została skierowana nowa opiekunka, pracująca dla firmy zajmującej się osobami starszymi. Okazało się, że w okresie od 16 do 21 grudnia z pieniędzy przeznaczonych na codzienne wydatki 82-latkowi zginęły 3 tys. zł.

Od wtorku, 21 grudnia opiekunka nie pojawiła się już u mężczyzny. Po zebranym materiale dowodowym, policjanci w środę, 22 grudnia pojechali do mieszkania kobiety i przewieźli ją do komisariatu. Opiekunka przyznała, że podczas ostatniej wizyty zrobiła śniadanie 82-letniemu mężczyźnie, posprzątała, a pieniądze schowała do torebki i wyszła z mieszkania. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego tak postąpiła. Mundurowi odzyskali część ukradzionych pieniędzy.

Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, za które odpowie przed sądem. Grozi jej za to do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama