W Czersku bramka padła już w 5. sekundzie

Arka i Chojniczanka tylko zremisowały swoje mecze w piłkarskiej I lidze. Ważne zwycięstwo odniosła natomiast Radunia Stężyca w II lidze. W III zaś górą Gedania 1922 i Klub Piłkarski Starogard.
Arka Gdynia-Odra Opole
Arka (czarne stroje) zdobyła w Opolu tylko jeden punkt

Autor: arka.gdynia.pl

I liga na Pomorzu. Wyniki

W lidze o punkty najpierw walczyła Chojniczanka, która w Łęcznej zremisowała 0:0 z Górnikiem. Drużyna z Chojnic jest w trudnej sytuacji, bo z 24 punktami jest nadal w strefie spadkowej.

W niedzielę, 19 marca w Opolu grała Arka Gdynia, która ma aspiracje awansu do PKO Ekstraklasy. Przed meczem z Odrą żółto-niebiescy zajmowali 6. miejsce, czyli ostatnie, premiowane grą w barażach o ekstraklasę. Bramka Huberta Adamczyka w 52. minucie z rzutu karnego dała gdynianom tylko wyrównanie. Arka po 24. kolejkach ma 34 punkty, a jej miejsce nie zmieniło się po remisie 1:1 z Odrą.

II liga na Pomorzu. Wyniki

Okazałe zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze Raduni Stężyca. W sobotę, 18 marca na swoim stadionie pokonali 4:0 Siarkę Tarnobrzeg. To bardzo ważna wygrana w kontekście walki Raduni o utrzymanie się na centralnym szczeblu rozgrywek. Bramki dla stężyckiej drużyny zdobyli: Wojciech Łuczak (1, 66), Cezary Sauczek (46) i Ednilson Furtado (88).

III liga na Pomorzu. Wyniki

W 20. kolejce II grupy III ligi cenny remis 2:2 w Stargardzie z Błękitnymi wywalczył Stolem Gniewino. Drużyna z Kaszub walczy o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek, więc ten wynik jest cenny. Bramki dla Stolema zdobyli: Patryk Sobczyński (61) i Filip Tomasiewicz (76).

Cartusia na stadionie w Kartuzach zremisowała z Vinetą Wolin 1:1, a bramkę dla kaszubskiej drużyny strzelił w 23. minucie Piotr Gryszkiewicz.

W Gdańsku Gedania 1922 wygrała 3:1 ze Świtem Szczecin-Skolwin po bramkach, które strzelili byli piłkarze Lechii: Wojciech Zyska (33, karny), Marek Niewiadomski (44) i Adam Duda (79).

W Starogardzie Gdańskim natomiast rozegrano regionalne derby między Klubem Piłkarskim a Bałtykiem Gdynia. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1 po bramkach Miłosza Manuszewskiego (45 i 75). Gola dla Bałtyku zdobył Jan Bożym (84).

• W tabeli II grupy III ligi prowadzi Olimpia Grudziądz (46 pkt.) przed Pogonią II Szczecin (44) i Gedanią 1922 (43).
  • KP Starogard jest na 4. miejscu (39), Cartusia jest 12. (24), Stolem Gniewino jest 13. (21), Bałtyk Gdynia 17. (10).

IV liga na Pomorzu. Wyniki

Dwudziestą drugą kolejkę spotkań rozegrały IV-ligowe drużyny na Pomorzu. W meczu Borowiak Czersk - Anioły Garczegorze bramka padła już w...5 sekundzie meczu. Jej autorem był zawodnik Aniołów Mateusz Słumiński. Oto rezultaty (za portalem 90minut. pl.

• Gryf Słupsk - Powiśle Dzierzgoń 0:1,
  • GKS Kolbudy - Pomezania Malbork 0:1,
  • MKS Władysławowo - Grom Nowy Staw 0:2,
  • GKS Kowale - Jaguar Gdańsk 1:0,
  • Gryf Wejherowo - KTS-K Wikęd Luzino 0:3,
  • Wierzyca Pelplin - Czarni Pruszcz Gdański 6:1,
  • Pogoń Lębork - Arka II Gdynia 1:0,
  • Borowiak Czersk - Anioły Garczegorze 0:2,