Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Szopki bożonarodzeniowe w kościołach [nl] w Chojnicach. Zobaczcie zdjęcia!

Tradycją, uwielbianą zwłaszcza przez najmłodszych, są ustawione w czasie świąt w kościołach bożonarodzeniowe szopki. Dzieci nie mogą oderwać od nich oczu, podziwiając nie tylko symbolicznie przedstawione miejsce narodzin Jezusa, ale też wszystko, co jest dookoła, zwłaszcza figurki zwierzątek. Zobaczcie zdjęcia!
Szopki w chojnickich świątyniach (Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Szopek nie zabrakło także w chojnickich świątyniach. Oglądać można tam zarówno te bardzo tradycyjne, jak np. w kościele Matki Bożej Fatimskiej, ale też bardziej „plastyczne”, jak w kościele Chrystusa Miłosiernego, gdzie spoglądają na wiernych duże rysunki Józefa, Maryi, pasterza i zwierząt. Dodatkowo w tym kościele można zobaczyć również małe szopki, wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach.

W kościele św. Jadwigi Królowej oraz Matki Bożej Królowej Polski można podziwiać nie tylko sam żłóbek, ale również toczące się wokół niego życie. W bazylice natomiast postawiono na symboliczne pokazanie narodzin Jezusa – z większymi figurami, ale bez tradycyjnego miejsca narodzin.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka