Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Gdynia: W portowym kontenerze samolot o zaniżonej cenie i niezgłoszone części

W jednym z kontenerów przypłynęła do Gdyni używana awionetka. I nie był by to wystarczający powód, by zainteresować media, gdyby nie fakt, że rzeczoznawcy uznali, że właściciel usiłował znacznie za niżyć jej wartość. Ponadto w kontenerze było kilkanaście niezgłoszonych do oclenia elementów części do samolotu.
Samolot znaleziony przez KAS w kontenerze w Gdyni
Samolot znaleziony przez KAS w kontenerze w Gdyni

Autor: źródło zdj: KAS

– Zgłoszenie celne obejmowało samolot, niezdatny do lotu, wymagający naprawy i przeznaczony na użytek własny. Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Oddziału Celnego „Baza Kontenerowa" w Gdyni w prowadzonym postępowaniu zakwestionowali jednak prawidłowość zastosowanej klasyfikacji taryfowej oraz wartość towaru, która w ocenie rzeczoznawcy została zaniżona 2,5-krotnie – relacjonuje st. asp. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Jak się dowiadujemy, obok awionetki, podczas rewizji celnej, funkcjonariusze znaleźli także 15 elementów części do samolotu, które nie zostały zgłoszone.

Decyzją naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni określono prawidłową klasyfikację samolotu oraz jego wartość celną. Wykryte części importer zgłosił do odprawy celnej i opłacił należności celno-podatkowe oraz mandat karny za utrudnianie kontroli, a rozstrzygnięciem naczelnika został on też zobligowany do zapłaty podwyższonego podatku od towarów i usług za maszynę o zaniżonej wartości.

CZYTAJ TEŻ: Salon gier w kiosku tuż przy wejściu do szkoły w Gdańsku

Samolot znaleziony przez KAS w kontenerze w Gdyni
Samolot znaleziony przez KAS w kontenerze w Gdyni

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka