Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Przewozili w samochodzie ponad kilogram narkotyków! Zostali zatrzymani w Sztumie

Ponad kilogram narkotyków – amfetaminy i marihuany – przewozili samochodem trzej mężczyźni, zatrzymani przez policjantów w Sztumie. O ich losie zadecyduje sąd. Mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.
narkotyki, Sztum
Zatrzymani mężczyźni przewozili amfetaminę i marihuanę

Autor: KPP Malbork

Sztum: Przewozili w samochodzie ponad kilogram narkotyków!

Policjanci z malborskiej komendy, zajmujący się dochodzeniami kryminalnymi, w trakcie działań operacyjnych ustalili, że mężczyźni z powiatów malborskiego i sztumskiego mogą zajmować się środkami odurzającymi. Na ulicach Sztumu zatrzymano w tej sprawie do kontroli samochód skoda – za kierownicą siedział 28-letni sztumianin, pasażerami auta byli 29-latek z Malborka oraz 39-latek z powiatu sztumskiego. Przeszukanie pojazdu potwierdziło ustalenia funkcjonariuszy. Za fotelem kierowcy znaleziono reklamówkę, a w niej woreczki z żółtym proszkiem. Najstarszy z mężczyzn miał przy sobie zawiniątko z brunatnym suszem.

Znalezione substancje zbadano pod kątem obecności narkotyków – okazało się, że w torbie znajdował się blisko kilogram amfetaminy. Susz okazał się marihuaną, było go ponad 50 gramów.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu. Podczas czynności wyszło na jaw, że kierujący skodą 28-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Ponadto najstarszy z całej trójki ma zarzut posiadania marihuany, kierujący zaś – zarzut złamania zakazu prowadzenia pojazdów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Narkotyki w bananach w sklepach na całym Pomorzu

28-letni sztumianin oraz 39-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego, decyzją sądu, zostali osadzeni w areszcie na trzy miesiące. Trzeci z zatrzymanych został zwolniony i będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Sprawę rozstrzygnie sąd. Wszystkim mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa