Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szkoła w Godziszewie będzie miała nowoczesną halę sportową. Gmina pozyskała dofinansowanie z programu Olimpia

Gmina Skarszewy pozyskała 2,45 mln zł na budowę hali w Godziszewie. Informację tę przekazano burmistrzowi podczas konferencji prasowej wiceministra aktywów państwowych Karola Rabendy i szefa gabinetu politycznego ministra sportu i turystyki Szymona Stachowiaka, zorganizowanej w sprawie programu Olimpia. Obiekt jest wyczekiwany przez mieszkańców.
hala sportowa w Skarszewach, wizualizacja

Autor: Materiały UM Skarszewy

Szkoła w Godziszewie z nowoczesną halą sportową. Kiedy ruszają prace?

Dzięki uzyskanemu w ramach programu Olimpia dofinansowaniu na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Godziszewie w 2024 roku powstanie hala sportowa.

– To długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja – mówi Jacek Pauli, burmistrz Skarszew. – Nasza szkoła ma wielu młodych sportowców, grających w Stynie Godziszewo, ale to ważna inwestycja także z innego powodu – po prostu młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach dbać o kondycję i bawić się! Dzięki środkom z ministerstwa sportu będziemy mogli w stosunkowo krótkim czasie wybudować nowoczesny obiekt. Poprzedni – w formie balonu – został zniszczony przez tzw. nieznanych sprawców.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Brusach zbudują nową halę sportową. To pierwszy pełnowymiarowy obiekt w gminie

Budowa hali w Godziszewie to odpowiedź nie tylko na potrzeby szkoły, ale także na liczne prośby mieszkańców.

– Nowy obiekt będzie wielofunkcyjny, umożliwi realizację nie tylko zajęć szkolnych, pasji sportowych, ale również wydarzeń kulturalnych – mówi Jacek Pauli. – Korzystać z niego będą przede wszystkim młodzi mieszkańcy Godziszewa, jak i okolicznych miejscowości.

360 hal w ramach programu Olimpia

Jak zauważył Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych w ramach programu Olimpia w Polsce powstanie 360 hal. Kwota dofinansowania tych inwestycji sięga 730 mln zł. W województwie pomorskim wybudowanych zostanie 19 obiektów przy wsparciu rządowych środków w wysokości 38,5 mln zł.

– Stawiamy nie tylko na sporty wyczynowe, ale również na infrastrukturę w sporcie powszechnym, bo im wcześniej zaczyna się aktywność sportową w społeczeństwie, tym lepsze przynosi to efekty – mówi Szymon Stachowiak, szef gabinetu ministra sportu i turystyki .

Jak ma wyglądać nowoczesna hala w szkole w Godziszewie?

Pozyskane z programu Olimpia dofinansowanie na budowę hali w Godziszewie stanowi 70 proc. wartości zadania. Inwestycja kosztować będzie ponad 3,55 mln zł. Ma być gotowa w 2024 roku.

– Planowany wymiar nowej hali to 25 x 45 m – mówi Maciej Jędrzyński ze skarszewskiego magistratu. – W hali można będzie prowadzić zajęcia z takich dyscyplin, jak: koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna halowa czy tenis.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Pomorzu potrzebna jest hala lekkoatletyczna

W ramach inwestycji zaplanowano także montaż drabinek gimnastycznych oraz piłkochwytów. Na wyposażeniu hali będzie również scena wraz ze strzelnicą laserową (wirtualną) na min. 4 stanowiska strzeleckie, która pozwoli na prowadzenie szkoleń dla młodzieży. To szczególnie istotne, ze względu na utworzone w Skarszewach Branżowe Oddziały Wojskowe. Poza funkcją sportową obiektu, planowane jest także wykonanie odpowiedniego zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z magazynem sprzętu sportowego.

Na uwagę zasługuje także wyposażenie obiektu w instalację fotowoltaiczną. Źródłem energii dla instalacji centralnego ogrzewania będzie pompa ciepła. Obiekt zostanie również wyposażony w monitoring.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama