Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pociągi Słoneczne wracają na trasę! Z Warszawy dojedziemy do Ustki oraz Gdyni

Wakacyjne pociągi "Słoneczny" i "Słoneczny Bis" powracają na kolejowy szlak z Warszawy do Gdyni oraz Ustki. To połączenia cieszące się dużym zainteresowaniem podróżnych, bowiem umożliwiają sprawne przemieszczenie się do popularnych nadmorskich miejscowości. Czas przejazdu i jego koszt są konkurencyjne w porównaniu do podróży samochodem. Pierwsze składy wyruszą 24 czerwca, przejazdy będą realizowane do końca wakacji. Do dyspozycji podróżnych będą nowoczesne składy z wagonów piętrowych, pociąg będzie rozwijał prędkość do 160 km/godz.
pociąg „Słoneczny”

Autor: Koleje Mazowieckie

Pociąg o nazwie "Słoneczny" po raz pierwszy pojechał z Warszawy do Trójmiasta w roku 2005. Przerwa w kursowaniu nastąpiła dopiero w czasie pandemii koronawirusa. Zanim do tego doszło, z przejazdów "Słonecznymi" skorzystało ponad milion pasażerów. Skąd takie zainteresowanie? Pociągi prowadzą nowoczesne i wygodne wagony piętrowe, wyposażone m.in. w klimatyzację, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, stojaki na rowery. Skład prowadzi lokomotywa Traxx wyprodukowana przez koncern Bombardier, umożliwiająca rozwinięcie przez pociąg prędkości nawet 160 km/godz. Ponadto składy piętrowe to pociągi "push-pull", w których po zakończeniu podróży nie następuje przemieszczenie lokomotywy na drugi koniec składu.

Koleje Mazowieckie - przewoźnik organizujący przejazdy - informuje, że od 24 czerwca do 3 września codziennie kursować będzie pociąg "Słoneczny" w relacji Warszawa Zachodnia/Centralna - Ustka - Warszawa Centralna/Zachodnia. W czasie weekendów oraz świąt kursować będzie pociąg "Słoneczny Bis" w relacji Warszawa Zachodnia/Centralna – Gdynia Główna – Warszawa Centralna/Zachodnia.

Potencjalnych pasażerów z pewnością zainteresują godziny odjazdów oraz ceny biletów. Rozpocznijmy od rozkładu jazdy pociągu "Słoneczny". 24 i 25 czerwca odjedzie z dworca Warszawa Centralna o godzinach 5:41 i 5:43. Od 26 czerwca do 20 lipca pociąg wyruszać będzie z dworca Warszawa Zachodnia o godz. 5:38, od 21 lipca o godz. 5:37. Stacje pośrednie to: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów, Mława Miasto, Działdowo, Iława, Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk i stacja końcowa - Ustka. W przeciwnym kierunku kolejność stacji odwrotna.

Do Malborka pociąg docierać będzie o godz. 8:26, do Gdańska Głównego o 8:53, do Gdyni o 9:17, do Ustki o 11.38. Oznacza to, że przejazd "Słonecznym" z warszawskiego Dworca Centralnego do Trójmiasta zajmie około czterech godzin, ze stolicy na środkowe wybrzeże godzin sześć. 

W drogę do stolicy pociąg wyruszać będzie z Ustki o godz. 12:50. W Gdyni Głównej pojawi się o 15:06, w Gdańsku o 15:33, w Malborku o 16:11, w Warszawie Centralnej o godz. 19:00. Czas przejazdu jest więc absolutnie konkurencyjny wobec czasu jazdy samochodem.

Pociąg "Słoneczny Bis" w dniu 24 czerwca wyruszy z Warszawy Centralnej o 10:07, potem w trakcie sobót, niedziel oraz świąt odjeżdżać będzie z Warszawy Zachodniej o 9:52. Z dworca Warszawa Centralna odjazd o godz. 10:18, przyjazd do Malborka o 13:04, do Gdańska Głównego o 13:30, do Gdyni Głównej o 13:53. Stacje pośrednie te same co w przypadku pociągu "Słoneczny". Z Gdyni w drogę do stolicy pociąg "Słoneczny Bis" będzie odjeżdżać o godz. 17:32, odjazd z Gdańska Głównego o 17:57, z Malborka o 18:34, przybycie do Warszawy Centralnej o godz. 21.10. Szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na stronie internetowej Kolei Mazowieckich oraz wszystkich stronach z rozkładami jazdy pociągów.

Co do cen biletów - za normalny bilet bez żadnych ulg na najdłuższej trasie z Warszawy do Ustki podróżny zapłaci 75 złotych. Bilety można będzie nabywać w przedsprzedaży do 7 dni przed planowanym terminem podróży (od 18 czerwca). Sprzedaż biletów będzie prowadzona przez: kasy biletowe, w biletomatach, w aplikacjach mobilnych, w systemie sprzedaży internetowej oraz w pociągu przez drużyny konduktorskie w dniu przejazdu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka