Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Pomorze to morze smaków

Województwo pomorskie to morze smaków. Szczycimy się szeroką listą produktów tradycyjnych, co w dużej mierze zawdzięczamy członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich, które nie tylko tworzą własne przepisy na dania, ale wykonują niezwykłą pracę, wydobywając z domowych szuflad, zapisków, notatek mam, babć, ciotek przepisy na związane z regionem produkty i dania.
Pomorze to morze smaków
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Autor: UMWP/Renata Dąbrowska

Dodajmy do tego szeroką gamę producentów – regularnie wspieranych przez samorząd województwa pomorskiego - oferujących bogaty wachlarz produktów, które swoją jakością przewyższają standardowe wyroby, dostępne w sieciowych sklepach. To producenci żywności, gospodarstwa rolne i agroturystyczne oraz restauratorzy, którzy co roku rywalizują o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie promującym produkty kulinarne z całego regionu. Ten konkurs jest niezwykłą okazją do promocji specyficznych dla naszego regionu produktów kulinarnych i budowy marki pomorskiej żywności. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kuchnia pomorska, podobnie jak cała kultura, to obszar styku i przenikania wielu kultur i tradycji

A nasz region to całe Pomorze, mieszanka dań z różnych subregionów – Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Ziemi Słupskiej, czerpiących tradycję i nowe inspiracje z wody i ziemi. Mamy więc dania z ryb - tych morskich i jeziornych. Mamy dziczyznę oraz tak bliskie Pomorzu gęsinę, grzyby, warzywa, a także owoce, w tym tak popularną kaszubską truskawkę.

Kuchnia pomorska – niby prosta, a jednak smaczna, może być wyrafinowana, przekazywana z pokolenia na pokolenie, pełna smaków, zapachów – często z dzieciństwa, a docenianych w wieku bardziej dojrzałym. Warto się o tym przekonać. Smakujcie Pomorskie, zachęcam!

Mieczysław Struk
Marszałek Województwa Pomorskiego

25 lat samorządu województwa pomorskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka