Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gdańsk: Policjanci pomogli rodzicom odnaleźć 3-letnią córkę

3-letnia dziewczynka zaginęła około południa w niedzielę 30 lipca 2023 roku w gdańskim Jelitkowie podczas spaceru z rodzicami. Policjantom szybko udało się odnaleźć dziecko przy jednym z wejść na plażę.
Policjanci odnaleźli zagubioną dziewczynkę
Policjanci odnaleźli zagubioną dziewczynkę

Autor: KMP Gdańsk

- Po kilkunastu minutach od zgłoszenia, policjanci z komisariatu na Przymorzu odnaleźli 3-latkę, która zagubiła się rodzicom podczas spaceru na ul. Jantarowej. Dziewczynce, na szczęście, nic się nie stało i dzięki policjantom bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziców – opowiada sytuację z niedzieli 30 lipca, podinsp. Magdalena Ciska oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jak informują funkcjonariusze, rodzice 3-latki w niedzielę przed godziną 11.30 w okolicy ulicy Jantarowej w Jelitkowie podeszli do patrolu policjantów z komisariatu na Przymorzu i zawiadomili ich o tym, że stracili córkę z oczu podczas spaceru.

- Zgłaszający przekazali policjantom rysopis dziewczynki. Dzielnicowa i policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego podjęli błyskawiczne działania i zaczęli szukać dziecka. Funkcjonariusze rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca, gdzie dziecko mogłoby przebywać, sprawdzali wejścia na plażę – mówi podinsp. Magdalena Ciska.

Na szczęście, mniej więcej po kwadransie, przy wejściu na plażę numer 63 policjanci zauważyli 3-letnią dziewczynkę. Dziecko, całe i zdrowe, zostało przekazane pod opiekę rodzicom. Korzystając z okazji, mundurowi przypominają o swoich poradach, jak uniknąć podobnej sytuacji.

Jak zapobiec zagubieniu dziecka:

  • Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka, maluch w ciągu minuty w zatłoczonym miejscu może oddalić się na taką odległość, że trudno będzie go szybko odnaleźć.
  • Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi. Powinno stać w miejscu i czekać, aż je znajdziesz (nie wolno mu wychodzić ze sklepu czy dworca, wsiadać z nikim do samochodu).
  • Zapisz dane. Na czas podróży, spaceru (i nie tylko) przyczep dziecku do ubranka breloczek (np. taki do kluczy, z małym okienkiem i karteczką, na której zmieści się numer telefonu). Możesz też zapisać dane flamastrem na dłoni, na spodzie koszulki lub na specjalnej bransoletce. Tego typu działanie skróci do minimum czas i stres związany z zagubieniem się dziecka.
  • Gdy dziecko się zagubi:
  • Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc, kogo się da. Jeśli malec zgubi się w sklepie, na dworcu itd., zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.
  • Nie panikuj. To niełatwe, ale konieczne. Płacząc i biegając bezładnie w kółko, trudno działać racjonalnie i skutecznie pomóc małej zgubie.

Czytaj: Zabił córkę, psa i siebie. Co dokładnie stało się w mieszkaniu w Redzie?

Policjanci odnaleźli zagubioną dziewczynkę
Policjanci odnaleźli zagubioną dziewczynkę

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka