Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów na Pomorzu. Dodatkowe połączenia PKM i do Tczewa

3 września zmienią się rozkłady jazdy na liniach Tczew-Chojnice, Chojnice-Kościerzyna oraz Trójmiasto-Malbork. Będzie też więcej połączeń obsługiwanych składami elektrycznymi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Nowy rozkład jazdy pociągów na Pomorzu. Dodatkowe połączenia PKM i do Tczewa

Autor: PKM

Nowy rozkład jazdy pociągów na Pomorzu

Z wprowadzanych zmian zadowoleni będą mieszkańcy Chojnic czy Kościerzyny. Nowością będzie kursujący w piątki i soboty wieczorny pociąg z Tczewa do Chojnic. Wyjedzie on ze stacji Tczew o godz. 22. Ułatwi to choćby przesiadki z połączeń dalekobieżnych. Zmiany zostaną również na linii Chojnice – Kościerzyna. Tu jednak z uwagi na uwarunkowania techniczne rozkład zostanie zmieniony 2 października. Poranny pociąg z Chojnic do Kościerzyny i powrotny dotychczas kursujący od poniedziałku do soboty pojedzie również w niedzielę. Pojawi się również zupełnie nowe codzienne połączenie Chojnice 17.04 – Kościerzyna 18.23/18.34 – Chojnice 19.50.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Drugi tor i nowe perony. Remonty na kolei na Kaszubach

– Wielokrotnie pasażerowie zgłaszają propozycje zmian w rozkładzie jazdy. Część z nich dotyczy zwiększenia liczby połączeń. Tam, gdzie było to możliwe, samorząd województwa pomorskiego wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom przewozowym postanowił wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy pociągów regionalnych – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To pozwoli na łatwiejsze przemieszczanie się po Pomorzu zwłaszcza w dni wolne od pracy.

Elektrycznym pociągiem na gdańskie lotnisko

Zmiany obejmą również linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

– Do uruchomionych zaraz po ukończeniu elektryfikacji połączeń dokładamy kolejne. Łącznie będzie to 8 pociągów – informuje marszałek województwa.

I tak, już od najbliższego poniedziałku, 3 września 2023 r. składy elektryczne będą obsługiwać następujące połączenia na linii PKM:

  • Pruszcz Gd. (O. 7.01) – Gdańsk Port Lotniczy (p. 7.40),
  • Gdańsk Port Lotniczy (o. 8.12) – Tczew (p. 9.05),
  • Tczew (o. 10.03) – Gdańsk Port Lotniczy (p. 10.52),
  • Gdańsk Port Lotniczy (o. 11.22) – Pruszcz Gd. (P. 12.00),
  • Pruszcz Gd. (O. 12.42) – Gdańsk Port Lotniczy (p. 13.21),
  • Gdańsk Port Lotniczy (o. 14.19) – Gdańsk Główny (p. 14.48)
  • Gdańsk Główny (o. 15.20) – Gdańsk Port Lotniczy (p. 15.47),
  • Gdańsk Port Lotniczy (o. 16.19) – Pruszcz Gd. (P. 16.56),

Oprócz tego, pociąg dotychczas kursujący w relacji Gdynia Główna (16.38) – Gdańsk Rębiechowo będzie kursować w wydłużonej relacji do Gdańska Wrzeszcza (p. 17:24), A pociąg kursujący w relacji Gdańsk Rębiechowo – Gdynia Główna będzie kursować z Gdańska Wrzeszcza (o. 17.36), przyjeżdżając do stacji końcowej o godz. 18.24.

Wieczornym do Tczewa i Malborka

Na linii Gdynia – Tczew – Malbork również nastąpi zwiększenie oferty przewozowej. W godzinach okołopołudniowych zostaną uruchomione dodatkowe pociągi między Tczewem a Malborkiem, które na stacji Tczew będą skomunikowane z pociągami do i z kierunku Gdyni. Po godz. 18 w soboty będzie kursować nowy pociąg w relacji Tczew (o. 18.49) – Gdynia Główna (p. 19.37). Dotychczas ostatni pociąg z Gdyni Głównej w kierunku Tczewa odjeżdżał ok. godz. 22.30 (do Smętowa, skomunikowany z pociągiem do Malborka). Pociąg ten kursuje tylko od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę.  W celu uzupełnienia oferty przewozowej w soboty uruchomiony zostanie pociąg w relacji bezpośredniej Gdynia Główna (o. 22.28) – Malbork (p. 23.49).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama