Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zawsze Zielone Pomorze

targ
Na Oruni Górnej będzie ryneczek. Świeże owoce i warzywa

Dzielnica Orunia Górna-Gdańsk Południe doczekała się ryneczku. Na pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska od soboty, 23 marca będzie można kupić świeże warzywa i owoce oraz produkty pochodzące od lokalnych dostawców. Dzielnicowy ryneczek wróci też na Piecki-Migowo.

14.03.2024 07:00
Co dalej z lasami? Leśnicy i samorząd kontra społecznicy
Co dalej z lasami? Leśnicy i samorząd kontra społecznicy

Przed tygodniem w obecności wojewody Beaty Rutkiewicz zadeklarowano nowe otwarcie w kwestii współpracy między pomorskim samorządem a Lasami Państwowymi, zwłaszcza w sprawie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiciele pomorskich organizacji ekologicznych zaniepokojeni są, że w tym dialogu nie uczestniczy strona społeczna. – Apelujemy do władz państwowych i samorządowych, by zachowały czujność w rozmowach na temat gospodarki leśnej. Nie chcemy, by entuzjazm z 15 października 2023 r. zamienił się w rozgoryczenie – mówi Paweł Szutowicz z Koalicji Las Jest Nasz.

13.03.2024 14:30
ECS
„Do ostatniej kropli…”. Film Ewy Ewart w ECS

Film Ewy Ewart, znanej dziennikarki oraz autorki ciekawych filmów dokumentalnych, pt. „Do ostatniej kropli...” prezentowany będzie we wtorek, 12 marca w Europejskim Centrum Solidarności. Obraz ma stanowić punkt wyjścia do refleksji oraz dyskusji na wiele tematów, poczynając od ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

11.03.2024 18:19
Reklama
ZOO Festiwal, Gdańsk 2024
ZOO Festiwal w Gdańsku. Kilkadziesiąt gatunków zwierząt w AmberExpo

Kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate – zwierzęta oraz owady kilkudziesięciu gatunków można było oglądać w trakcie ostatniego weekendu 9-10 marca w salach gdańskiego AmberExpo. Odbywały się pokazy tematyczne i spotkania. Na wszelkie pytania chętnie odpowiadali specjaliści z wielu dziedzin.

11.03.2024 16:00
Koniec „leśnej wojny” na Pomorzu? Leśnicy deklarują chęć współpracy z samorządem
Koniec „leśnej wojny” na Pomorzu? Leśnicy deklarują chęć współpracy z samorządem

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się w poniedziałek spotkanie marszałka Mieczysława Struka i Wojewody Pomorskiej Beaty Rutkiewicz z leśnikami całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Wszystkie strony zadeklarowały nowe otwarcie w kwestii współpracy między pomorskim samorządem a Lasami Państwowymi, zwłaszcza w kwestii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

04.03.2024 15:32
protest rolników w Chojnicach, 2024
Rolnicy chcą obniżenia podatku rolnego do realnej średniej stawki ceny skupu żyta

Rolnicy z gminy Chojnice chcą, by wójt Zbigniew Szczepański obniżył stawkę podatku rolnego do realnej średniej stawki ceny skupu żyta. Czym argumentują swoją prośbę?

03.03.2024 11:28
Reklama
ROD im. Wł. Sikorskiego, Tczew
Dotacje dla działkowców 2024 na Pomorzu. Kto i ile pieniędzy może dostać?

Rusza pilotażowy program samorządu województwa pomorskiego „Pomorskie dla Działkowców 2024”. Ma on na celu poprawę warunków uprawiania ogrodów działkowych, których na Pomorzu jest około 200. Dzięki programowi będzie można sfinansować budowę, rozbudowę lub modernizację infrastruktury ROD-ów. Aplikacje należy składać do środy, 20 marca.

02.03.2024 09:00
protest rolników, Nowy Dwór Gdański, S7, 2024
Protest rolników. Odstępują od blokady drogi S7 w Kmiecinie. Dają szansę rządowi

To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących samochodami drogą ekspresową S7 na odcinku między Gdańskiem a Elblągiem. Rolnicy prowadzący protest – blokadę węzła drogowego w Kmiecinie koło Nowego Dworu Gdańskiego, zawieszają go. Dają w ten sposób wyraz dobrej woli oraz szansę dla rządu po niedawnych rozmowach w Warszawie u premiera Donalda Tuska. Ciągniki pozostają jednak na poboczach drogi, a akcja protestacyjna może zostać wznowiona.

01.03.2024 17:43
Finał walki o plan ochrony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Koniec wycinek?
Finał walki o plan ochrony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Koniec wycinek?

Naczelny Sąd Administracyjny 29 lutego 2024 roku umorzył postępowanie kasacyjne w sprawie planu ochrony TPK. To skutek z cofnięcia przez wojewodę Beatę Rutkiewicz skargi kasacyjnej wniesionej przez poprzedniego wojewodę Dariusza Drelicha od wyroku WSA w Gdańsku.

01.03.2024 11:49
Reklama
W Chojnicach posadzą 800 nowych drzew. To głównie lipy i klony
W Chojnicach posadzą 800 nowych drzew. To głównie lipy i klony

800 nowych drzewek zostanie posadzonych w najbliższych tygodniach w różnych częściach Chojnic, m.in. na ulicy Igielskiej czy przy zbiorniku Sobierajczyka.

29.02.2024 13:47
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka