Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zawsze Zielone Pomorze

sprzątanie Wietcisy w Skarszewach, 2024
Sprzątanie Wietcisy w Skarszewach. Wśród śmieci bojler i znak

Bilans sprzątania Wietcisy w sobotę, 23 marca to blisko 180 dużych worków przeróżnych śmieci. Pojawiły się także wózek dziecięcy, opony, bojler czy znaki informacyjne. Usuwano również połamane konary drzew, które wpadły do rzeki. Inicjatorami akcji tradycyjnie byli wędkarze ze Skarszew.

26.03.2024 12:22
autobus wodorowy, Gdańsk 2024
Gdańsk: Autobus wodorowy zadebiutuje na ulicach miasta

„Wkrótce w gdańskich barwach” – to hasło towarzyszyć będzie autobusowi wodorowemu NesoBus, który od 2 kwietnia testowo wyjedzie na ulice miasta. Jeszcze w tym roku do gdańskiej floty na stałe dołączy 10 autobusów z napędem opartym na zielonym wodorze. Sprawdź, na jakich liniach będzie jeździł NesoBus.

26.03.2024 08:00
Andrzej Potoczek z niepowtarzalnym numerem startowym
Przebiegł 444 kilometry dla bezdomnych zwierząt!

W jaki sposób oryginalnie uczcić własne 44. urodziny? Przebiec 444 kilometry! Jeśli komuś to wydaje się jeszcze zbyt banalne, to przy tej okazji można wesprzeć Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks opiekujące się bezdomnymi czworonogami na Żuławach i Powiślu. Tak właśnie uczynił Andrzej Potoczek, biegacz i społecznik. Nie brakowało sceptyków, czy uda mu się pokonać ponad dziesięć maratonów za jednym razem. Wszystko się powiodło, zawodnik jest zmęczony, lecz niezmiernie dumny.

25.03.2024 16:39    1    1
Reklama
Godzina dla ziemi WWF
Godzina dla Ziemi. Posprzątają tereny przy Źródle Marii

Gdynia dołącza w sobotę, 23 marca do ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi WWF". Miasto i jego mieszkańcy uczestniczyli w podobnych akcjach już w latach ubiegłych. Częścią akcji jest symboliczne wygaszenie oświetlenia w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej na jedną godzinę, by choć odrobinę zadbać o przyszłość planety. Prócz tego gdynianie mogą wziąć udział w sprzątaniu terenów wokół Źródła Marii, dopływu rzeki Kaczej.

22.03.2024 15:08
dziki w Gdyni
Dzik w Trójmieście i kampanii. Prezydenci piszą do ministra

Dzik jest własnością Skarbu Państwa, ale to do samorządowców zwracają się niemal codziennie mieszkańcy – mówiła Magdalena Czarzyńska-Jachim w środę, 20 marca podczas briefingu prasowego z udziałem Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni i Piotra Kryszewskiego, zastępcy prezydenta Gdańska.

20.03.2024 14:58
Lasy na Pomorzu
Tajemnice pomorskich lasów. Zielone Pomorze w liczbach

Niespełna 40 procent powierzchni Pomorza porastają lasy - głównie bory sosnowe, buczyny, dąbrowy oraz grądy z przewagą grabów i dębów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów GUS przedstawił najnowsze leśne statystyki. Co z nich wynika?

19.03.2024 13:03    1
Reklama
Krytyczny raport NIK ws. ochrony Półwyspu Helskiego
Krytyczny raport NIK ws. ochrony Półwyspu Helskiego

Powierzchnia Półwyspu Helskiego „rozrosła się” o hektary wskutek nielegalnego dosypywania ziemi na polach kempingowych, a obiekty handlowe czy szkoły sportów wodnych stawiano tam w miejscach nieprzeznaczonych i bez odpowiednich zgłoszeń. Tak wynika z zatytułowanego „Człowiek zagraża Półwyspowi Helskiemu” opracowania Najwyższej Izby Kontroli, która skierowała do prokuratury dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

19.03.2024 11:32    1
Jezioro Otomińskie
Jezioro Otomińskie wysycha. Mieszkańcy alarmują!

Grupa mieszkańców Otomina i okolic alarmuje, że kilka lat temu decyzją Wód Polskich został odcięty jedyny dopływ do jeziora, które przez to zaczęło dramatycznie wysychać. - Obniżenie poziomu wody w jeziorze nastąpiło po 2012 r., prawdopodobnie po wykonaniu prac zwiększających retencję leśną i od 2016 r. poziom lustra wody w cyklu rocznym nie ulega zmianom - odpowiada rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przypominając, że Wody Polskie nie planują na tym terenie żadnych prac.

18.03.2024 17:26    1
Na Morenie posadzono Miejski Mikrolas. To już trzecia oaza zieleni
Na Morenie posadzono Miejski Mikrolas. To już trzecia oaza zieleni

W gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo posadzono trzeci już Miejski Mikrolas. Na 200 m kwadratowych gdańszczanki i gdańszczanie posadzili 600 sadzonek lip, dębów, buków, wierzb, czeremchy, leszczyny, jabłoni, bzu i rokitnika - łącznie 40 gatunków roślin.

17.03.2024 14:32
Reklama
Biały daniel
W kociewskich lasach pojawiły się białe daniele!

W okolicach Bączka w powiecie starogardzkim pojawiły się białe daniele. To raczej rzadki widok dla spacerowiczów w kociewskich lasach

14.03.2024 17:04
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka