(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Celnicy z Pomorza wsparli Ukraińców. Przekazali towary zatrzymane podczas przemytu

Towary o wartości 2,3 mln zł przekazali na rzecz Ukrainy funkcjonariusze Pomorskiej Administracji Skarbowej. Wszystkie zostały wcześniej zajetę przez celników podczas prób przemytu.
Redakcja
Zawsze Pomorze
7.03.2022 / 17:52

Prawie pół miliona sztuk odzieży i butów, które znajdowały się w magazynie depozytowym urzędu, funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przekazali dla Ukrainy. 

Ponad 200 palet z odzieżą, bielizną, butami, pościelą pojechały do centrum dystrybucyjnego w Łodzi, gdzie nastąpi ich dalsza dystrybucja dla naszych wschodnich sąsiadów.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

- Dokonaliśmy przeglądu tego, co znajduje się w naszych magazynach depozytowych, co zatrzymaliśmy jako towary przemycane. Nie są to towary podrabiane, ale pochodzą z próby przemytu, oszustwa celno-podatkowego i zaniżenia ich wartości – powiedział podczas konferencji prasowej naczelnik Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni insp. Maciej Siniarski.

Zgodnie z obowiązująca procedurą gdyby te przedmioty nie zostały przekazane Ukrainie, to po zakończeniu postępowania karnego nastąpiłby ich przepadek na rzecz Skarbu Państwa. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze