Centrum Wsparcia Ukrainy Sopot

(fot. materiały UMS)

W Sopocie ruszyło Centrum Wsparcia Ukrainy

Ruszyło Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie. Poinformowała o tym wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Ryszarda
Wojciechowska
5.03.2022 / 16:15

– To miejsce recepcji tych wszystkich, którzy przyjadą do Sopotu. Tu otrzymają wsparcie, informacje i integrację. Przygotowaliśmy magazyn ubrań, rzeczy kosmetycznych, rzeczy dla dzieci, jest oczywiście łazienka i miejsca noclegowe, a także świetlica, miejsce zabaw dla dzieci, pokoje do rozmów z psychologami czy wyciszenia, wreszcie kawiarenka internetowa. Uchodźcy znajdą tu także informację na temat możliwości przyjęcia dzieci do żłobka, przedszkola, szkoły, czy innych zajęć świetlicowych i dodatkowych dla najmłodszych, by jak najszybciej dzieci trafiły do grup rówieśniczych i choć na chwilę zapomniały o traumie wojny – zapowiada w mediach społecznościowych wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Centrum mieści się przy al. Niepodległości 749 i jest czynne przez całą dobę. Całodobowo działa także numer telefonu: 505 146 642.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uchodźcy na Pomorzu. Wystarczy zdjąć ułańskie mundury, usiąść i odrobić pracę domową. Z pomagania

Dziękując za to, że tak wiele osób zadeklarowało wolę pomocy, wiceprezydentka Sopotu apeluje jednocześnie do osób, które mówią po ukraińsku albo po rosyjsku i dysponują wolnym czasem, aby skontaktowały się z Centrum.

Apeluje także do pracodawców:

Jeśli macie możliwość zatrudnienia uchodźców, przysyłajcie oferty na adres: [email protected].

Magdalena Czarzyńska-Jachim prosi jednocześnie, aby do Centrum nie przynosić niepotrzebnych rzeczy.

– Prowadzimy zbiórki bardzo celowe i reagujemy na aktualne potrzeby. Obecnie najpilniej potrzebne są klapki dla dzieci i dorosłych, suszarki do włosów, pieluchy w różnych rozmiarach i żywność dla dzieci. Te rzeczy można przynosić przez całą dobę do Urzędu Miasta w Sopocie na dyżurkę Straży Miejskiej – tłumaczy.

I dodaje, że wszystkie osoby, które przyjdą do sopockiego Centrum Wsparcia Ukrainy, są następnie kierowane do miejsc noclegowych przygotowanych przez miasto i tych przygotowanych przez osoby prywatne. Miasto zapewnia także posiłki, wszelką pomoc prawną i taką organizacyjną, życiową. Jest oczywiście możliwość otrzymania zasiłków celowych z MOPS-u.

To centrum jest miejscem, które łączy wszystkie formy pomocy, łączy uchodźców, którzy tam trafiają, z osobami, które chcą im pomóc.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze