Protest pod konsulatem Rosji w Gdańsku

Na ul. Batorego w Gdańsku od lat znajduje się konsulat Rosji. Na zdjęciu: protest po wybuchu wojny na Ukrainie (fot. Dariusz Szreter | Zawsze Pomorze)

Chcą zmiany nazwy ulicy Batorego na Bohaterów Ukrainy

Grupa mieszkańców chciałaby zmienić nazwę ulicy Batorego w Gdańsku na ulicę Bohaterów Ukrainy. Z tym pomysłem zgłosili się do radnego Bogdana Oleszka. Zbierane są podpisy.
Ryszarda
Wojciechowska
18.03.2022 / 12:52

A dlaczego ulica Batorego w Gdańsku? Bo tam znajduje się konsulat rosyjski. I taka nazwa byłaby pstryczkiem w nos dla Rosjan.

W grupie inicjatywnej są również sami mieszkańcy tej ulicy. Radny Bogdan Oleszek mówi, że na razie sprawa jest na początku drogi, a pod petycją o zmianę nazwy zbierane są podpisy. Pomysłodawcy chcą, aby po zmianie ulica nazywała się Bohaterów Ukrainy, chociaż w grę wchodzi także inna nazwa - Obrońców Ukrainy.

Jak mówi radny Oleszek, mieszkańcy podpisują się życzliwie, mimo że to dla nich nie jest łatwa decyzja, bo zmiana nazwy ulicy wiąże się ze zmianą w dokumentach, jakimi posługują się mieszkańcy. Jeśli zostanie zebrana wystarczająca liczba głosów, powstanie projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy ulicy i trafi pod obrady Rady Miasta Gdańska.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze