chciał zabić policjanta z Pomorza, został zatrzymany

Szukał pomocy w zakupie broni. Chciał zabić policjanta z Pomorza!

Policjanci CBŚP i KWP w Gdańsku, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, zatrzymali Jana N. podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do zabicia policjanta. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.
Karol
Uliczny
29.12.2022 / 11:36

Policjanci z olsztyńskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że może być zagrożone życie i zdrowie jednego z pomorskich policjantów.

– Z ich ustaleń wynikało, że Jan N. podjął próbę kupna broni i amunicji, w celu zabicia funkcjonariusza policji – mówi podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa CBŚP. – Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby, znęcanie się nad członkami rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Posiadał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Lodówki pełne narkotyków na promie z Gdyni to był tylko początek

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci CBŚP zatrzymali Jana N., któremu w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku przedstawiono zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia. Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze