Pierwsza wygrana Chojniczanki w tym sezonie

W siódmej kolejce Fortuna 1. Ligi Chojniczanka Chojnice w piątek, 19 sierpnia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Gola na wagę trzech punktów strzelił w samej końcówce spotkania rezerwowy Mateusz Cegiełka.
Chojniczanka Chojnice
Tomasz Mikołajczak nie zawodzi w tym sezonie. Po raz kolejny wpisał się na listę strzelców (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

W piątym oficjalnym starciu w historii Chojniczanka po raz pierwszy zdołała pokonać Górnika Łęczna. Dwa z dotychczas rozegranych meczów w Chojnicach kończyły się bezbramkowymi remisami. Tym razem gole padły i, ku zadowoleniu kibiców, o jednego więcej strzelili gospodarze.

Jako pierwszy na listę strzelców w 30 min. wpisał się niezawodny w tym sezonie Tomasz Mikołajczak. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą i do szatni oba zespoły schodziły, remisując 1:1.

W drugiej połowie trener Tomasz Kafarski zdecydował się na ofensywne zmiany. Jedna z nich przyniosła chojniczanom upragnione zwycięstwo. Kilka minut po wejściu na boisko Mateusz Cegiełka ustalił wynik spotkania, strzelając zwycięską bramkę w 88 min.

PRZECZYTAJ TEŻ: Remis Chojniczanki na inaugurację I ligi. Ozdobą bramka z połowy boiska

Chojniczanka - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)

Bramki dla Chojniczanki: Tomasz Mikołajczak (30.), Mateusz Cegiełka (88.).
Chojniczanka: Kuchta – Grolik, Bartosiak – żółta kartka, Kasperowicz, Mazek, Ryczkowski (69. Mikołajczyk), Drewniak, Kalinkowski (83. Cegiełka), Van Huffel (83. Karbowy), Mikołajczak (62. Skrzypczak), Tuszyński (62. Wolsztyński).