Krzysztof Bochus

„Czarna krew” Krzysztofa Bochusa nominowana do nagrody Złotego Kościeja

Krzysztof Bochus to jeden z popularniejszych autorów powieści kryminalnych oraz sensacyjnych. Nagrodzony m.in. Złotym Pociskiem. Teraz jest nominowany do kolejnej nagrody - Złotego Kościeja.
Ryszarda
Wojciechowska
24.01.2023 / 17:19

 Spod jego pióra wyszły już dwie serie: współczesna, z dziennikarzem Adamem Bergiem w roli głównej („Lista Lucyfera”, „Boski znak”, „Klątwa Lucyfera”, „Wirtuoz”), oraz retro („Wachmistrz”, „Wachmistrz. Dogrywka”, „Czarny manuskrypt”, „Martwy błękit”, „Szkarłatna głębia”, „Miasto duchów”). Większość jego powieści dzieje się na Pomorzu tym przedwojennym i współczesnym. Bo jak sam pisarz mówi – Pomorze to jego literacka Ziemia Obiecana. W Trójmieście nawet niedawno kupił mieszkanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bochus, autor kryminałów: Ponownie stałem się gdańszczaninem

Ostatnia książka „Czarna krew” otrzymała niedawno nominację do nagrody Złotego Kościeja w kategorii kryminał.  To plebiscyt organizowany przez Kostnicę. Wydawcy zgłasza swoje tytuły wydanych w poprzednim roku książek do kategorii związanych z tematyką portalu.

Fani drogą mailową mogą wybierać m.in. najlepszy kryminał, thriller, fantastykę czy horror.

Ci, którzy uwielbiają książki Krzysztofa Bochusa, a jest ich na Pomorzu sporo, mogą zagłosować na niego na adres: [email protected]. Głosowanie trwa do 31 stycznia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze