Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmiana prezydenta w Tczewie. Brządkowski wygrał z Pobłockim

Po wielu latach rządów Mirosława Pobłockiego, w Tczewie najprawdopodobniej przyszła pora na zmianę warty. Jak wskazują nieoficjalne dane, w drugiej turze wyborów samorządowych wygrał Łukasz Brządkowski. Liczenie głosów nadal jednak trwa.
Łukasz Brządkowski, Tczew
Łukasz Brzadkowski nowym prezydentem Tczewa

Autor: archiwum kandydata

Łukasz Brządkowski: Zrobię wszystko, by nie zawieść mieszkańców

- Jestem bardzo zadowolony z wyników – mówi Łukasz Brządkowski, nowo wybrany prezydent Tczewa. - Cieszę się, że procentowo udało się utrzymać przewagę z pierwszej tury. Tczewianie wybrali nowego prezydenta, a ja zrobię wszystko żeby ich nie zawieść. Chciałbym podziękować szczególnie członkom mojego sztabu, ponieważ włożyli w wynik uzyskany przeze mnie bardzo dużo serca i bardzo dużo pracy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, nie tylko tym, którzy na mnie głosowali, ale także tym, którzy głosowali na kontrkandydata. Postaram się zrobić wszystko żeby ich przekonać do siebie. Dziękuję także innym osobom zaanngażowanym w kampanię.

Z na razie nieoficjalnych jeszcze ustaleń wynika, że nowo wybrany prezydent na swojego zastępcę ds. społecznych planuje powołać Joannę Grabowską, byłą dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Komu powierzy sprawy gospodarcze, na razie nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE: Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni. "Nie dowierzam w ten sukces"

Sztab Mirosława Pobłockiego bez Mirosława Pobłockiego

Odwiedziliśmy także sztab Mirosława Pobłockiego podczas wieczoru wyborczego.

- Jest godz. 21.00 – nie znamy jeszcze ostatecznych wyników, ale jesteśmy dobrej myśli – mówił Krzysztof Korda, szef sztabu Porozumienia Na Plus Mirosława Pobłockiego. - Cieszę się, że nasza grupa sztabu wyborczego te ostatnie dwa tygodnie przepracowała. Staraliśmy się zrobić wszystko co było w naszej mocy i myślę, że to zaprocentuje. Zobaczymy, jak to się wszystko poukłada.

CZYTAJ TEŻ: W Kartuzach wygrywa dotychczasowy burmistrz, w Stężycy i Sierakowicach zmiana warty

W Carinie, gdzie odbywał się wieczór wyborczy urzędującego jeszcze prezydenta, Mirosława Połockiego nie było. Dlaczego? - Sprawy rodzinne zatrzymały prezydenta i nie mógł do nas przybyć, ale cały czas mam nadzieję, że chociaż na chwilę u nas się pojawi – wyjaśnił Krzysztof Korda.

- Mieszkańcy mieli możliwość swobodnego wyboru kandydata, kierując się swoimi przemyśleniami. Demokracja wygrała, mieszkańcy wybrali nowego prezydenta. Jako pełnomocnik KW Porozumienie na Plus gratuluję panu Łukaszowi Brządkowskiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Gratuluję, życzę wszystkiego dobrego, rozwagi i samych trafnych decyzji - komentuje Krzysztof Korda. 

Aktualizacja | godz. 23:00

Jak ustaliło zawszepomorze.pl, w Tczewie policzono już głosy we wszystkich komisjach. Na Łukasza Brządkowskiego zagłosowało 66,04 proc. wyborców a na Mirosława Pobłockiego o połowę mniej, czyli 33,96 proc. 

Łukasz Brządkowski nowym prezydentem Tczewa?

Gorąca atmosfera w tczewskich sztabach. O ile w sztabie Porozumienia na Plus spokojnie czekają na ostateczne wyniki, to u kontrkandydata Mirosława Pobłockiego, czyli Łukasza Brzadkowskiego, co chwilę wybuchają salwy radosnych okrzyków. Z jak na razie nieoficjalnych wyników, we wszystkich dotychczas podliczonych komisjach  Brządkowski ma dwukrotnie więcej głosów niż Pobłocki. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Romi 25.04.2024 22:06
A wystarczyło odpisać jakie ma Pan plany na brak miejsc postojowych na osiedlach Panie Pobłocki :(

Zainteresowany 22.04.2024 09:21
Bez pustych obietnic proszę,tu trzeba działać nad rozwojem miasta,oby doradcy byli z nowej ery

Jan 22.04.2024 06:27
I o to chodziło. Koniec z korupcją

Marek,Viola i Ania z Tczewa 22.04.2024 00:02
Pobłocki,"(właściciel)" miasta Tczew, zafundował nam trująca spalarnie odpadów niebezpiecznych ,w środku miasta, który traktował mieszkańców,jak zło, który arogancko odpowiadał na ważne sprawy mieszkańców . Myślę, że nowy Prezydent wysłucha i pomoże mieszkańcom Tczewa,w każdej sprawie.Gratulacje od wyborców dla nowego prezydenta miasta,i niech Pan będzie pro społeczny. Gratulujemy i pozdrawiamy. Rodzina, która wybrała Pana. :)

Stary Jan 21.04.2024 23:16
Nareszcie zmiana, szkoda że tak późno.

Reklama
Reklama
Reklama