Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadek na torach w Gdyni. Kobieta wpadła pod pociąg

Na stacji SKM Gdynia Leszczynki pociąg potrącił kobietę. Poszkodowana żyje, w miejscu wypadku wylądował śmigłowiec LPR. Należy spodziewać się utrudnień w kursowaniu pociągów SKM.
SKM Gdańsk Gdynia
Do wypadku doszło na stacji SKM Gdynia Leszczynki

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Informacja o wypadku na torach kolejowych przy stacji SKM  Gdynia Leszczynki dotarła do gdyńskich policjantów o godzinie 10.45 w poniedziałek.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku kolejowym - mówi podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowy KMP w Gdyni. - Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza, techniki kryminalistyki oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że doszło do potrącenia przez pociąg kobiety. Zespół ratownictwa medycznego udzielał już rannej pomocy medycznej. Zdecydowano o wezwaniu śmigłowca LPR, który miał przetransportować kobietę do szpitala w Gdańsku.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek w Zajączkowie. Cztery osoby ranne!

Wypadek wpłynął na regularność kursowania pociągów SKM. Na stronie Szybkiej Kolei Miejskiej na FB  ukazał się komunikat, w którym m.in. czytamy: 

"Wprowadzamy jednotorowy ruch pociągów w obie strony pomiędzy Gdynią Główną a Gdynią Chylonią po torze 502 (tor w kierunku Gdańska Śródmieścia). Możliwe 15 - minutowe opóźnienia pociągów. Pociągi kursujące w relacji Gdańsk Śródmieście - Gdynia Chylonia / Gdynia Cisowa - Gdańsk Śródmieście, kończą i zaczynają bieg na stacji Gdynia Główna. Na odcinku pomiędzy Gdynią Główną a Gdynią Chylonią kursują tylko i wyłącznie pociągi w relacji Gdańsk Śródmieście - Wejherowo - Gdańsk Śródmieście. Pomiędzy Gdańskiem Śródmieściem a Gdynią Główną pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy". 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama