(fot. materiał prasowy) 

Święto Chojnic. Zagrają m.in. Pectus i Kobranocka

Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Chojnic. W programie m.in. Jarmark Świętojański, koncerty i organizowane przez powiat święto seniorów.
Olek
Knitter
23.06.2022 / 10:52

Święto miasta rozpocznie się w piątek, 24 czerwca, Jarmarkiem Świętojańskim i prezentacjami gospodarczymi na Starym Rynku. Od godz. 10.00 można będzie pospacerować między stoiskami kupców, twórców ludowych, rękodzielników i kolekcjonerów, szukając wyjątkowych prac i „skarbów” na pchlim targu. Mieszkańców i turystów zdziwić może jedynie brak... sceny w pobliżu fontanny. Powoli tradycją staje się, iż koncerty organizowane są już w Parku 1000-lecia, co sprawdziło się i było dobrze oceniane w latach poprzednich – przed pandemią.

W piątek wieczorem po oficjalnym otwarciu Dni Chojnic (18.30) wystąpią Chłopcy z Placu Broni (godz. 19.00), Sztywny Pal Azji (godz. 20.30) i na deser ok. 22.00 Kobranocka.

W sobotę gwiazdą drugiego dnia Dni Chojnic będzie zespół Pectus. Początek koncertu o 21.00 – również w Parku 1000-lecia.

Niedziela będzie należała do seniorów. Powiat chojnicki organizuje bowiem Wojewódzki Dzień Seniora. Uwaga, ta impreza odbędzie się w Fosie Miejskiej. Pojawi się i zaprezentuje na niej około 40 różnych organizacji senioralnych z całego województwa pomorskiego. Swój przyjazd zapowiedziało aż 800 gości. Dzień Seniora rozpocznie się o godz. 14.00 mszą święta w bazylice, a od 15.00 świętowanie rozpocznie się w Fosie. Na scenie o 18.00 wystąpi znany satyryk Krzysztof Daukszewicz.

Na Dniach Chojnic nie zabraknie również delegacji i gości z zaprzyjaźnionych z Chojnicami miast.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze