Mariusz Szmidka

Dzisiaj, jak nigdy dotąd, potrzeba nam jedności oraz utrzymania obecności w UE i NATO!

W wystąpieniach publicznych, podczas niedawnych obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, najbardziej wybrzmiała kwestia naszego bezpieczeństwa, jedności wspólnoty Zachodu i solidarności z Ukrainą. I słusznie. Dlatego tym bardziej powinniśmy zrobić wszystko, by utrzymać naszą obecność w Unii Europejskiej, w której jesteśmy – na szczęście – od 18 lat.
Mariusz
Szmidka
7.05.2022 / 15:50

Czas skończyć z wojenkami polityczno-urzędniczymi między Polską a Komisją Europejską. Kraje Europy pojedynczo są za słabe, żeby przeciwstawić się agresji i barbarzyństwu Rosji Putina. Czas na przywrócenie praworządności w pełnym zakresie, likwidację nieuznawanej w Europie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i kwestionowanych prawnie zmian w sądownictwie. Czas na zakończenie sporów proceduralnych z Unią i zagwarantowanie Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy i funduszy strukturalnych na lata 2021-2027.

Mariusz Szmidka
redaktor naczelny Zawsze Pomorze

Bo utrzymanie naszej obecności w UE i NATO jest gwarancją bezpieczeństwa, jedności, wolności gospodarczej, dostępu do rynku pracy, wolności podróżowania, wolności słowa i edukacji.

Bo utrzymanie naszej obecności w UE i NATO jest gwarancją bezpieczeństwa, jedności, wolności gospodarczej, dostępu do rynku pracy, wolności podróżowania, wolności słowa i edukacji.

Po raz kolejny podkreślam to z całą mocą. Bo sytuacja Ukrainy jest namacalnym dowodem na to, co mogłoby się stać ze strony imperialnej Rosji, gdybyśmy nie byli członkami Unii i NATO. Teraz 18 lat po wstąpieniu Polski do UE możemy się cieszyć z tego, jak dobrą decyzję wówczas podjęliśmy. Ale też musimy oczekiwać od rządzących jednoznacznych decyzji, nie deklaracji, które potwierdzą nasze uznanie dla europejskich zasad praworządności i wspólnych wartości. Z poszanowaniem naszych polskich tradycji, symboli, języka i światopoglądu. Bo zgodnie z art. 3 Traktatu o UE, podstawowym celem Unii jest wspieranie pokoju. Obok takich jak: jednolity rynek, polityka spójności czy cyfryzacja.

Dzisiaj, jak nigdy dotąd, potrzeba nam jedności i obecności w rodzinie państw europejskich. To gwarancja naszego bezpieczeństwa – teraz i w przyszłości.

Nie zapominajmy, że Unia dała Polsce możliwość pogoni za krajami najlepiej rozwiniętymi oraz szybkiego i skutecznego wyrównywania standardów życia. A ogromne fundusze unijne na przestrzeni ostatnich 18 lat pomogły zrealizować wiele ważnych i poprawiających jakość naszego życia inwestycji. A dzięki naszej przedsiębiorczości Pomorze jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Europie. Inwestycyjnym symbolem naszej obecności w UE jest autostrada A1 i Pomorska Kolej Metropolitalna. Dzisiaj, jak nigdy dotąd, potrzeba nam jedności i obecności w rodzinie państw europejskich. To gwarancja naszego bezpieczeństwa – teraz i w przyszłości.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze