Fortuna Puchar Polski: Miedź Legnica - Arka Gdynia. Żółto-niebiescy cieszą się z awansu w Pucharze Polski

Piłkarze gdyńskiej Arki we wtorek, 26 września wygrali w Legnicy z Miedzią 2:0. Dzięki temu awansowali do II rundy Fortuny Pucharu Polski.
Chojniczanka-Arka Gdynia
Piłkarze Arki mogli cieszyć się z awansu do II pucharowej rundy

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Arka Gdynia awansowała w Pucharze Polski

Po ligowej porażce Arki Gdynia w Głogowie z Chrobrym 0:1 żółto-niebiescy nie wracali nad morze. We wtorek, 26 września czekał ich mecz I rundy Pucharu Polski, czyli 1/32 finału, z Miedzią w Legnicy. Z tym przeciwnikiem arkowcy wygrali w niedzielę, 17 września w Gdyni w spotkaniu ligowym 2:1. W Legnicy pojawili się pełni nadziei na powtórzenie korzystnego wyniku, a to oznaczałoby awans do II rundy PP.

PRZECZYTAJ TEŻ: Arka Gdynia przegrała 0:1 z Chrobrym w Głogowie

O lepszym początku gdynianie nie mogli marzyć, bo już w 1. minucie meczu zdobyli prowadzenie po strzale Kacpra Skóry, który wyręczył niejako najskuteczniejszego zawodnika Arki Karola Czubaka. Jemu trener Wojciech Łobodziński postanowił dać chwilę oddechu i posadził go na ławce rezerwowych.

Arka nie miała zamiaru na tym poprzestać i w 28. minucie zdobyła drugiego gola, którego na swoi koncie zapisał Hubert Adamczyk.

Arka schodziła do szatni po pierwszej połowie, prowadząc dwiema bramkami, a nie było to takie oczywiste, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył ukraiński obrońca Arki Ołeksandr Azacki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Quo vadis, Arko? Prezydent Gdyni wstrzymuje finansowanie klubu

W drugiej części meczu gdynianie umiejętnie się bronili, co było racjonalnym podejściem do ich sytuacji. Arka potrafiła utrzymać dwubramkową przewagę nad gospodarzami i po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z awansu do 1/16 finału Pucharu Polski.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: Kacper Skóra (1), Hubert Adamczyk (28).