skrzyżowanie ulic Opackiej, Czyżewskiego i Cystersów w Gdańsku-Oliwie

Gdańsk: Skrzyżowanie w Oliwie zostanie przebudowane. Kiedy będą utrudnienia?

Rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ulic Opackiej, Czyżewskiego i Cystersów w Gdańsku-Oliwie zaplanowane jest na poniedziałek, 11 września. Prace obejmą poszerzenie chodnika, wybudowanie osobnego pasa do skrętu w lewo i przebudowę sygnalizacji świetlnej.
Patrycja
Lniska
8.09.2023 / 09:00

Skrzyżowanie w Gdańsku-Oliwie przejdzie remont. Kiedy będą utrudnienia?

Prace na skrzyżowaniu ulic Opackiej, Czyżewskiego i Cystersów w Gdańsku-Oliwie rozpoczną się w poniedziałek, 11 września. Ich pierwszy etap ma potrwać do końca października i nie spowoduje istotnych utrudnień w ruchu pieszym i kołowym. Będą prowadzone głównie roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej, czyli sieci gazowej i energetycznej. Oprócz tego, przebudowane zostanie także oświetlenie uliczne. Zmiany w organizacji ruchu polegać mają na wygrodzeniu fragmentu chodnika, a istniejące aktualnie przejścia dla pieszych zostaną zawężone do połowy ich szerokości.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamknięta ulica 3 Maja w Gdańsku. Natychmiast powstały ogromne korki w centrum
skrzyżowanie ulic Opackiej, Czyżewskiego i Cystersów w Gdańsku-Oliwie

Remont skrzyżowania w Oliwie. Co się zmieni?

Na wysokości kościoła św. Jakuba i Szkoły Podstawowej nr 23 wyznaczony zostanie lewoskręt z ul. Opackiej w ul. Cystersów. Pojazdy czekające na możliwość skrętu nie będą już blokować pasa ruchu kierowcom jadącym na wprost. Wyregulowane mają zostać również krawężniki w obszarze przejść dla pieszych. Zamontowane zostanie też ostrzegawcze oznakowanie z fakturą dla osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowa przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowe rondo w Nowym Dworze Gdańskim nabrało kształtów

Przebudowa zostanie przeprowadzona i sfinansowana przez prywatnego inwestora w ramach umowy drogowej, tzw. „szesnastki”. Na podstawie art. 16 ustawy o drogach publicznych zakłada ona, że budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora danego przedsięwzięcia. 

W tym przypadku inwestorem prac jest firma Scandiq, a wykonawcą – firma „WPRD GRAVEL”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze