Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Nowe rondo w Nowym Dworze Gdańskim nabrało kształtów

Na początku lipca ma zostać oddane ma do użytku rondo w Nowym Dworze Gdańskim, powstające w miejscu skomplikowanego skrzyżowania ulic: Jantarowej, Morskiej, Kanałowej, Wiejskiej i Portowej. To bardzo uczęszczane – zwłaszcza w sezonie letnim – skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 502, prowadzącej do Stegny i na Mierzeję Wiślaną, z lokalnymi ulicami.
budowa noego ronda w Nowym Dworze Gdańskim

Autor: Urząd Miasta Nowy Dwór Gdański

Trwa przebudowa ważnego skrzyżowania w Nowym Dworze Gdańskim. Będzie łatwiej dojechać na Mierzeję Wiślaną?

Przebudowa skrzyżowania w Nowym Dworze Gdańskim rozpoczęła się w połowie listopada ubiegłego roku. Celowo wybrano taki harmonogram robót, by jak największą ich część wykonać poza sezonem letnim, kiedy ruch samochodowy na Mierzeję Wiślaną radykalnie maleje. Mimo to, i tak konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, który na drodze 502 sterowany był wahadłowo sygnalizacją świetlną. W część ulic nie można było wjechać, dlatego mieszkańcy musieli korzystać z objazdów.


Teraz kształt przyszłego ronda jest już wyraźnie widoczny. Wprowadzenie takiego rozwiązania komunikacyjnego ma poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu pojazdów, szczególnie w sezonie letnim. Dotychczas sznur pojazdów podążających drogą 502 bardzo utrudniał włączanie się do ruchu z ulic podporządkowanych. Po otwarciu ronda jazda drogą 502 będzie nieco wolniejsza, za to z bocznych ulic łatwiej będzie na nią wjechać. Powstają też nowe trakty piesze i ścieżki rowerowe, łącznie z tzw. dwuetapowymi przejściami pieszo-rowerowymi. Całe rondo zostanie oświetlone.

Prace na skrzyżowaniu mają się zakończyć do 3 lipca, czyli zaledwie kilka dni po rozpoczęciu letnich wakacji szkolnych. Koszt przebudowy przekracza 4,6 mln zł, z czego blisko 2 mln zł stanowi dotacja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama