młodzież z Ukrainy na kolonii w Gdyni

Gdynia: Szkoła Podstawowa nr 47 będzie współpracować z liceum w Ukrainie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Czterdziestka dzieci z Winnicy w Ukrainie spędziła dwutygodniowe kolonie w gdyńskiej szkole wraz z wychowankami gdyńskich rodzinnych domów dziecka, dziećmi z doświadczeniem uchodźczym, podopiecznymi Spilno Gdynia oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 47. A to nie koniec współpracy!
Katarzyna
Georgiev
24.08.2023 / 15:37

Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Gdyni

Uczniowie wspólnie spędzali czas przez dwa tygodnie. Było mnóstwo atrakcji, których przeprowadzenie umożliwili partnerzy Karty Mieszkańca i środowisko Gdyni Edukacyjnej, zaangażowanej w przedsięwzięcie. Dla najmłodszych przygotowano chociażby trening rugby, w którym udział wzięli zawodowi gracze Anton Shashero oraz Dariusz Komisarczuk.

– Zaprosił nas dyrektor szkoły, abyśmy mogli poćwiczyć z młodzieżą z Ukrainy – mówi Dariusz Komisarczuk z Rugby Club Arka Gdynia. – Był z nami nasz słynny kolega, Anton Shashero, zawodnik, który w zeszłym roku grał w Batumi w Gruzji. To już jest pełne zawodowstwo. Przyjechał do Gdyni, aby nam pomóc i chętnie wziął udział w projekcie. Pomaga nam trochę też w komunikacji. My jesteśmy taką ekipą, że staramy się w Gdyni jak najwięcej pomagać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Współpraca miast Polski i Ukrainy jeszcze ściślejsza. Porozumienie podpisano w Kijowie

Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni będzie współpracować z XII Liceum w Winnicy

Pomimo że dzieci do Winnicy powróciły w minioną sobotę, 19 sierpnia,  wzajemne działania będą kontynuowane. Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni podpisała umowę z XII Liceum w Winnicy.

– To na pewno nie koniec naszej współpracy z winnicką edukacją – obiecuje Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni. – Winnickie liceum zostało naszą szkołą partnerską, na pewno będziemy współpracować na stałe, z korzyścią dla obu stron.

PRZECZYTAJ TEŻ: To pierwszy taki punkt pomocy Ukraińcom na Pomorzu

– Jak najbardziej planujemy współpracę. Jeszcze o tym porozmawiamy, może to będzie coś z języka polskiego, może to będą jakieś treningi, może wychowanie sportowe, w innych kierunkach też jest do czego dążyć – mówi Ivanna Panchuk z zespołu pedagogów z Winnicy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze