Jakub Gierszał „Pomiędzy słowami”

Kadr z filmu „Pomiędzy słowami” (fot. Best Film)

Jan Holoubek kręci nowy film. Ekipa wkrótce zawita do Trójmiasta

Ruszają zdjęcia do nowego filmu Jana Holoubka. Ekipa filmowa zawita też do Trójmiasta. Film „Doppelgänger. Sobowtór" inspirowany jest prawdziwymi historiami i porusza tematykę kradzieży tożsamości.
Ryszarda
Wojciechowska
28.02.2022 / 11:59

Już wkrótce Trójmiasto po raz kolejny stanie się planem filmowym. Pojawi się tu ekipa filmu "Doppelgänger. Sobowtór". Reżyseruje go Jan Holoubek, nagrodzony za swoją debiutancką fabułę „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Jego najnowsza produkcja ma gwiazdorską, międzynarodową obsadę, a premiera filmu zapowiadana jest na 2023 rok. Reżyser i tym razem inspiruje się prawdziwymi historiami. W filmie „Doppelgänger. Sobowtór" fabuła skupiać się będzie wokół kradzieży tożsamości.

Jan Holoubek tak mówi o swojej najnowszej produkcji: - Najważniejszą dla mnie warstwą filmu, ukrytą pod kryminałem, jest ta psychologiczna, dotycząca tożsamości. „Doppelgänger. Sobowtór" jest opowieścią o jej utracie. Fascynująca jest dla mnie równoległość bohaterów, którzy niemal równocześnie tego doświadczają. To gatunkowy thriller psychologiczny, który przenosi nas w fascynujący czas końca lat 70-ych i początek kolejnej dekady. Rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Główny bohater osiada we Francji, korzystając z komfortu i wolności, jakie oferował zamożny Zachód, wtapia się w lokalną społeczność w ramach działań wywiadowczych. W tle głównego wątku, rozgrywa się „wielka historia" przełomu dekad - wydarzenia Sierpnia '80, mroczne lata stanu wojennego i w końcu czas transformacji. To dla mnie okres niezwykle pociągający.

Jan Holubek
reżyser

To gatunkowy thriller psychologiczny, który przenosi nas w fascynujący czas końca lat 70-ych i początek kolejnej dekady. Rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie.

- Niewielu było takich agentów wywiadu PRL-u. Sztuka życia z fałszywymi danymi udawała się tylko najlepszym, najinteligentniejszym jednostkom o stalowych nerwach. „Wtórnik" to największy stopień szpiegowskiego wtajemniczenia. Szacuje się, że w latach 70-ych było ich tylko piętnastu. Nasz bohater, którego gra Jakub Gierszał, był jednym z nich. Przygotowania do filmu trwały prawie dwa lata, rozpoczęcie zdjęć poprzedzały długie, skrupulatne dokumentacje reżysera i ekipy oraz międzynarodowe castingi Anna Waśniewska, producentka filmu, TVN Grupa Discovery.

W roli głównej zobaczymy znakomitego Jakuba Gierszała oraz Emily Kusche znaną z serialu „Sloborn". W obsadzie znajdują się także: Tomasz Schuchardt, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Seweryn, Katarzyna Herman oraz Nathalie Richard, Joachim Raaf oraz Jessica McIntyre.

Zdjęcia do filmu realizowane będą w Trójmieście, Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Rydze na Łotwie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze