Jeszcze przed świętami odbędą się spotkania z mieszkańcami Pomorza w temacie drogi ekspresowej S6 czyli Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej oraz obwodnicy Człuchowa w ciągu dróg krajowych 22 i 25 (foto: Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Spotkania o obwodnicach Metropolii Trójmiejskiej oraz Człuchowa

Jeszcze przed świętami odbędą się spotkania z mieszkańcami Pomorza w temacie drogi ekspresowej S6, czyli Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej oraz obwodnicy Człuchowa w ciągu dróg krajowych 22 i 25.
Olek
Knitter
9.12.2021 / 11:48

Na zaplanowanych spotkaniach projektanci przedstawią informację o zaawansowaniu prac przy obu inwestycjach. Będzie to także doskonała okazja dla mieszkańców do zadawania pytań. A tych na pewno nie zabraknie.

Przypomnijmy, w ramach budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej realizowane są dwa zadania. Pierwsze to budowa trasy od węzła Chwaszczyno do węzła Żukowo o długości około 16 km. Natomiast drugie zadanie do budowa odcinka Żukowo - Gdańsk Południe, który będzie liczyć również ok. 16 km długości. W ramach tego zadania wykonana zostanie obwodnica Żukowa o długości ok. 7. km oraz węzły Żukowo i Lublewo, a także rozbudowany zostanie węzeł Gdańsk Południe (na styku istniejących S6 Obwodnicy Trójmiasta oraz S7 Południowej Obwodnicy Gdańska).

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej

Finalizowane jest przygotowanie projektów budowlanych dla Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. W tym temacie spotkania odbędą się w gminie Żukowo oraz w gminie Kolbudy.

W Żukowie spotkania zaplanowano:

  • 15 grudnia godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Armii Krajowej nr 2e w Żukowie. Temat: zadanie nr 2 węzeł Żukowo – węzeł Gdańsk Południe
  • 16 grudnia godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Armii Krajowej nr 2e w Żukowie. Temat: zadanie nr 1 węzeł Chwaszczyno – węzeł Żukowo

W Gminie Kolbudy spotkanie odbędzie się

  • 16 grudnia godz. 17.30 w Zespole Kształcenia i Wychowania w Lublewie Gdańskim. Temat: zadanie nr 2 węzeł Żukowo – węzeł Gdańsk Południe.

Obwodnica Człuchowa

Po raz drugi szansę poznania najnowszych ustaleń oraz wypowiedzenia się będą mieli także mieszkańcy Człuchowa i gminy Człuchów, którzy czekają na budowę obwodnicy w ciągu dwóch dróg krajowych - 22 i 25. Ta trasa przygotowywana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Spotkanie w gminie Człuchów zaplanowano:

  • 16 grudnia godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Rychnowach koło Człuchowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze