Chojniczanka zagra w Chojnicach jeszcze w grudniu (fot. Olek Knitter)

Krótki sportowy miesiąc. Co kibiców czeka w grudniu?

W grudniu oprócz rozgrywek sportów halowych, będzie jeszcze można wybrać się na piłkarski stadion. Pogoda nie koniecznie może temu sprzyjać, ale emocje sportowe potrafią rozgrzać niejednego kibica.
Adam
Mauks
10.11.2021 / 12:53

Swoje mecze w PKO Ekstraklasie będzie rozgrywać gdańska Lechia. Co ciekawe biało-zieloni będą gospodarzem dwóch kolejnych meczów o ligowe punkty na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Najpierw w dniach 4/5 grudnia Lechia podejmie Raków Częstochowa i tu będzie można spodziewać się zaciętego pojedynku o miejsce na podium przed zimową przerwą. Tydzień później na gdańskim stadionie będzie można zobaczyć Lechię w akcji w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. To kolejny mecz z cyklu walki o puchary, bo Jagiellonia to drużyna nieobliczalna i raczej spoglądająca na górne rejony tabeli niż jej dół.

W Fortunie I lidze mamy gdyńską Arkę, która nadal zgłasza ekstraligowe aspiracje. Żółto-niebiescy swój pierwszy grudniowy mecz zaplanowali w Gdyni, a ich przeciwnikiem będzie Stomil Olsztyn.

6 grudnia na godz. 18.15 na swój mecz ze Stalą Rzeszów zapraszają piłkarze Chojniczanki. W Chojnicach na stadionie przy ul. Mickiewicza z pewnością przyda im się doping widzów.

Nie sama piłką kibic żyje, dlatego warto też zwrócić uwagę na inne sporty. W weekend 10-12 grudnia na sopockim hipodromie odbędą się zawody dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody.

Tydzień wcześniej na tym samym obiekcie odbędą się zawodu halowe Jump off Hipdrom.

Na 12 grudnia warto zaplanować sobie czas i formę sportową. Tego dnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się biegowa impreza City Trial z Nationale Nederlanden.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze